Czy projektant wnętrz z Łodzi jest nam potrzebny do wykonania aranżacji?

W oczach wielu ludzi praca projektanta wnętrz z Łodzi to nowoczesna fanaberia dla ludzi bogatych, którzy mają za mało czasu, żeby samodzielnie urządzić sobie mieszkanie lub dom. Wydaje im się, że rola takiej osoby sprowadza się wyłącznie do ładnego doboru kolorów i aranżowania pomieszczeń zgodnie z najnowocześniejszymi trendami. A także, że jest to usługa dedykowana młodym, dążącym za modą, a nie dla osób marzących o swoim przytulnym gniazdku. To wyobrażenie jest jednak mylne.

Na czym polega praca projektanta wnętrz z Łodzi?

pexelsChoć zabrzmi to zabawnie, w pewnym sensie projektant wnętrz w Łodzi musi być psychologiem, a w każdym razie mieć psychologiczne podejście do klienta. Jego zadanie to coś więcej niż tylko sporządzenie projektu wystrojów oraz pomoc w jego realizacji. Dobry fachowiec musi zacząć wykonywanie usługi od szeregu rozmów z klientem. Jego zadaniem jest wyczuć niejednokrotnie niesprecyzowane oczekiwania osoby zlecającej pracę. Musi on dopasować aranżację do gustu, potrzeb, stylu życia klienta. Koniec końców, inaczej zaprojektuje się wnętrze tego samego mieszkania, w którym żyć będzie miłośnik gotowania, a inaczej takie, do którego ma zamiar wprowadzić się miłośnik podróży po całym świecie. Inaczej chce meblować tradycjonalista, a jeszcze inaczej fan stylu minimalistycznego. Inaczej zamieszka kobieta, inaczej także mężczyzna.

Tego typu kwestie wpływające na styl projektu można wyliczać w nieskończoność. Projektant wnętrz z Łodzi (taki jak http://www.inter-your.pl/) musi dowiedzieć się, na czym zależy klientowi i dostosować swoje aranżacje do jego wymagań. Tylko wtedy osoba mająca zamieszkać w danym miejscu poczuje się w nim naprawdę jak w domu, a nie jak w muzeum.

Wygląd to nie wszystko – techniczne niuanse pracy projektanta wnętrz z Łodzi

Dopasowanie wnętrza do estetycznych upodobań klienta to nie wszystko. Poza tym trzeba brać pod uwagę również jego styl życia, nawyki, a nawet wzrost czy fizjonomię. Filigranowe mebelki nie sprawdzą się w mieszkaniu miłośniczki rococo, która wzrostem czy postura zawstydziłaby niejednego mężczyznę. Wysokość blatów, biurek, zlewu, a nawet oświetlenia i tym podobnych elementów musi być dostosowana do wzrostu mieszkańców. Niskie osoby nie czułyby się komfortowo w pomieszczeniach dostosowanych do potrzeb ludzi bardzo wysokich. O tym oraz o wielu innych czynnikach musi myśleć projektant wnętrz w Łodzi, nim przystąpi do pracy. Powinien również być elastyczny i zdolny do wprowadzania zmian pod wpływem próśb zleceniodawców. Ten zawód wymaga nie tylko talentów plastycznych, wysokiej wrażliwości estetycznej, umiejętności słuchania, ale i ogromnej wiedzy na temat materiałów i wykorzystywanych technik.

Dobrze urządzone mieszkanie, to coś więcej, niż po prostu ładne, estetyczne albo zgodne z gustem pomieszczenie. Wielu projektantów amatorów, którzy sami zaplanowali swoje aranżacje, zdaje sobie z tego sprawę zdecydowanie po czasie. Choć są zadowoleni z wyglądu, codzienne przebywanie w miejscu, któremu wiele brakuje do ergonomicznej doskonałości i wygody, jaką może zagwarantować profesjonalista, uświadamia im, że zawód projektanta wnętrz w Łodzi bywa zaskakująco wymagający. A aby stać się specjalistą w tym fachu, trzeba bowiem wielu lat nauki i jeszcze więcej doświadczenia!


Opublikowano

w