baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Zasady wynajmu sprzętu budowlanego na firmę

Jeśli prowadzisz firmę budowlaną, to na pewno stanąłeś przed wyborem: inwestować we własny sprzęt budowlany, czy zdać się na wypożyczalnię? Otóż okazuje się, że już od kilku lat to drugie rozwiązanie jest wybierane coraz częściej. I nie ma się co dziwić – obydwie strony wychodzą na tym z zyskiem. Jak wygląda wynajem sprzętu budowlanego na firmę?

Dobry zwyczaj – pożyczaj

Dzieje się tak, ponieważ firma budowlana nie musi martwić się amortyzację, przechowywanie i dbanie o sprzęt, co znacznie obniża jej koszty – a wypożyczalnie sprzętu budowlanego zarabiają na każdej dobie wypożyczenia. W dodatku firmy budowlane mogą sobie wtedy pozwolić na o wiele większą różnorodność zleceń i lepsze ich wykonanie, ponieważ do każdego zlecenia wypożyczają specjalistyczny sprzęt, na którego zakup często nie byłoby ich w ogóle stać. A tej specjalizacji oczekują od firm inwestorzy.

Wypożyczanie sprzętu budowlanego nie jest zresztą domeną jedynie małych i średnich firm – korzystają z niego również te większe przedsiębiorstwa. Z takich usług korzystali na przykład podwykonawcy autostrady A1. Zresztą w ich przypadku przechowywanie i pilnowanie sprzętu oraz utrzymywanie budynków do jego przechowywania generowałoby naprawdę spore koszty, często większe nawet niż dochody małych i średnich firm. Jednak niezależnie od wielkości firmy, ważna jest optymalizacja finansów firmy i zminimalizowanie wydatków – a wypożyczanie sprzętu umożliwia jej skuteczne wprowadzenie.

Jak wypożyczyć sprzęt na firmę?

Wypożyczenie sprzętu na firmę jest oczywiście nieco bardziej skomplikowane, niż w przypadku osoby prywatnej, lecz daje też o wiele większe możliwości (np. brak limitu wartości wypożyczanego sprzętu w wysokości 100 000 zł). Możemy też negocjować lepsze warunki wypożyczenia, lub nawet dokonać wynajmu flotowego (więcej urządzeń i na dłuższe okresy). Wtedy warunki wynajmu ustalane są indywidualnie.

Dokumenty, jakich potrzebujemy, to:

  • Dla spółek jawnych, komandytowych, akcyjnych i z o.o.: dokumenty rejestrowe – wpis do KRS i REGON;
  • Dla jednostek budżetowych i samorządowych: dokumenty rejestrowe – wpis do KRS i REGON, dokument zamówieniowy podpisany przez kierownika lub dyrektora jednostki budżetowej lub samorządowej oraz upoważnienie do odbioru sprzętu (również podpisane przez kierownika lub dyrektora);
  • Dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i spółek cywilnych: Dowód osobisty właściciela, zaświadczenie ZUS o płaceniu składek (przy wypożyczaniu sprzętu o wartości powyżej 20 000 zł), umowa spółki cywilnej. W przypadku tych form działalności pierwszy wynajem możliwy jest tylko przez właściciela.

Sprawdzone firmy wypożyczające sprzęt, np. firma Ramirent, zawsze służą pomocą i dobrymi warunkami wynajmu – dlatego warto zapoznać się z ich ofertą.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w

Tagi: