baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Brama wjazdowa przesuwna czy rozwierana – co wybrać?

Bramy wjazdowe na posesję mogą być wykonane w różnych wariantach konstrukcyjnych. Wśród nich najczęściej zamawiane są dwa typy – bramy przesuwne oraz bramy rozwierane. Na co warto się zdecydować? Wybór podyktowany jest przede wszystkim miejscem montażu.

Dobra brama wjazdowa powinna cechować się przede wszystkim solidnym wykonaniem, wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Ponadto powinna być ona łatwa w obsłudze. Te wymagania mogą spełnić zarówno ramy przesuwne, jak i rozwierane na boki. Co wybrać?

co wybrać?

Bramy wjazdowe przesuwne

Wśród najczęściej kupowanych typów bram znajdują się bramy przesuwne. Zbudowane są z jednego skrzydła, które porusza się po specjalnym profilu i podczas otwierania umieszczane jest po boku bramy, za ogrodzeniem.

Bramy przesuwne są łatwe w obsłudze, ponieważ wymagają one otwarcia tylko jednego skrzydła. Nawet ciężkie bramy mogą być proste w otwieraniu i zamykaniu, gdy zostaną wyposażone w odpowiednie komponenty, dlatego warto zdecydować się na konstrukcję od sprawdzonego producenta.

Aby zamontować bramę przesuwną, konieczne jest posiadanie przestrzeni po jej boku, dlatego wtedy, gdy wjazd na posesję umieszczony jest we wnęce, wtedy nie ma możliwości jej montażu.

Bramy wjazdowe rozwierane

Bardziej uniwersalnym typem bramy wjazdowej na posesję jest brama rozwierana. Najczęściej zbudowana jest ona z dwóch skrzydeł, które otwierają się na boki.

Bramy tego typu wyróżniają się możliwością montażu w praktycznie każdym miejscu – także wtedy, gdy wjazd jest wpuszczony w działkę. Minusem jest konieczność otwierania dwóch skrzydeł oraz konieczność pozostawienia miejsca prostopadle do bramy na otwarte skrzydła.

Gdy jednak nie można zamontować bramy przesuwnej, wówczas brama rozwierana na boki jest również bardzo dobrym wyborem, aby zabezpieczyć odpowiednio posesję przed nieproszonymi gośćmi. Ze względu na swoją konstrukcję bramy te dobrze sprawdzają się również wtedy, gdy wjazd ma mieć tradycyjny wygląd, na przykład zamierza się zakupić bramę kutą.

Bramy przesuwne i rozwierane z napędem

Zarówno bramy przesuwne, jak i rozwierane mogą być wyposażone w napęd wraz z automatyką. Dzięki temu można wygodnie otwierać je i zamykać jednym przyciskiem na pilocie. Dzięki temu można zaoszczędzić swój czas i komfortowo wjeżdżać i wyjeżdżać z posesji bez ręcznego otwierania bramy wjazdowej.

Osobom chcącym wybrać bramy Bielsko Biała zapewnia dostęp do wielu różnych firm prowadzących produkcję i montaż bram wjazdowych na wymiar. Z aktualnymi ofertami producentów bram można zapoznać się na ich witrynach.

Materiał zewnętrzny


Opublikowano

w

Tagi: