baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Bramy garażowe i automatyka

Decydując się na zakup bramy garażowej z automatyką, mamy nadzieję, że będzie służyła nam długo i bezawaryjnie.

rolowanaAby tak było trzeba zwrócić uwagę, że sprawność automatyki, zależy w głównej mierze od parametrów bramy i ich wzajemnego dopasowania. Od początku lat dziewięćdziesiątych w Polsce bramy manualne są wypychane przez bramy z zastosowaniem automatyki do bram sterowanej drogą radiową bądź sieciową.

Wybór bramy

Przed zakupem bramy garażowej warto sprawdzić, czy producent bram garażowych posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Warto dopytać również o dodatkowe elementy tj.: możliwość zamontowania fotokomórki, zabezpieczenie przed opadnięciem skrzydła bramy segmentowej, która uniemożliwia zamknięcie się bramy w przypadku wystąpienia jakiejś przeszkody. Z uwagi na bezpieczeństwo należy upewnić się, czy brama garażowa posiada specjalne zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców.

Dobór napędu

Napędy do bram w swej prostocie są urządzeniami, które bardzo ułatwiają życie i pomagają oszczędzać czas. W świecie pogoni nieustannej za pracą i pieniądzem umożliwiają zaoszczędzenie czasu, którego i tak zawsze nam, ludziom XXI wieku brakuje. Dzięki napędom do bram jednym kliknięciem przycisku w pilocie otwieramy, a następnie powtarzając czynność, zamykamy bramę powodując iż całą brudną robotę związaną z zamykaniem i otwieraniem bramy automatyka bram odwala za nas. Pożytków płynie z tego wiele, np dzięki temu możemy mile zaskoczyć szefa uczulonego na punktualność wśród pracowników tym, iż do pracy dotrzemy punktualnie a nawet przed czasem.
Odsuwając żarty na bok i zajmując się już całkiem na poważnie asortymentem produktów dostępnych na rynku w zakresie automatyki do bram należy postulować fakt, iż praktycznie wszystkie ważniejsze budynki użyteczności publicznej na terenie naszego kraju posiadają bramy otwierane automatycznie – co jest po pierwsze oszczędniejsze niż odźwierny i wygodniejsze za sprawą zastosowania w bramach fotokomórki reagującej na ruch. Firmy które zajmują się dystrybucją automatyki do bram jest w kraju kilkadziesiąt, posiadają one większą lub mniejszą pozycję na rynku co jest uzależnione od asortymentu jaki oferują oraz jakości wytwarzanych przezeń produktów. Spośród firm – liderów w materii automatyki do bram wymienić należy firmy Nice, Came, FAAC czy Beninca. Jednak najważniejszą zasadą w doborze napędu jest zdanie się na zalecenie producenta bramy. To producent przeprowadzając testy posiada odpowiednie dane by wskazać najlepiej współpracujący napęd.


Opublikowano

w