Bramy przeciwpożarowe przesuwne

Głównymi zadaniami bram przeciwpożarowych jest grodzenie wejścia do budynku oraz zabezpieczanie przed rozprzestrzenianiem się ognia w razie pożaru. Jednymi z popularnych bram tego rodzaju są bramy przeciwpożarowe przesuwne, które posiadają szerokie zastosowanie.

drzwiPożary są bardzo dużym zagrożeniem dla ludzi oraz dla budynków. Rozprzestrzeniający się ogień może szybko zniszczyć konstrukcję budynku i stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla przebywających w nim osób. Aby zapobiegać takim sytuacjom, stosuje się obecnie szeroką gamę urządzeń przeciwpożarowych, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka związanego z pożarami.

Bramy przeciwpożarowe – gdzie montowane są najczęściej?

Bramy przeciwpożarowe zgodnie z przepisami PPOŻ muszą być umieszczane w miejscach, w których istnieje ryzyko rozprzestrzeniania się pożaru na inne elementy obiektu czy też tam, gdzie ogień mógłby przedostać się z zewnątrz do wnętrza albo z wnętrza na zewnątrz.

Najczęściej są one używane w obiektach takich jak hale magazynowe, hale fabryczne, sklepy w miejscach przyjęcia towaru, także w halach logistycznych. Spotykane są też w niektórych obiektach wielorodzinnych posiadających parkingi zamykane bramami. Oczywiście, istnieje możliwość zamontowania ich w domu jednorodzinnym, niemniej nie jest to szeroko praktykowana inwestycja.

Bramy przeciwpożarowe przesuwne – bezpieczne i wygodne w obsłudze

Wśród różnych modeli bram przeciwpożarowych bardzo często kupowane są bramy przeciwpożarowe przesuwne. Ich konstrukcja pozwala na przesuwanie skrzydła bramy w bok, aby otworzyć przejazd. Bramy tego rodzaju wymagają jednak odpowiedniej przestrzeni po boku, aby schować skrzydło, więc nie sprawdzą się w każdym obiekcie.

Dla łatwiejszej obsługi bramy przeciwpożarowe przesuwne wyposażane są w systemy automatyki, które pozwalają na automatyczne otwieranie i zamykanie bramy po naciśnięciu przycisku na panelu sterowania albo na pilocie. Automatyka nie jest jednak niezbędna – spotykamy się również z bramami bez takiego udogodnienia, które otwierane są ręcznie.

Gdzie zamówić bramy przeciwpożarowe przesuwne?

Bramy tego rodzaju możemy zamówić na wymiar w firmach, które zajmują się ich produkowaniem. Adresy możemy znaleźć już teraz przez internet.

My polecamy firmę Lupusfire.pl.


Opublikowano

w