Czy meble używane to dobry pomysł?

Chcesz założyć własny sklep, ale obawiasz się wysokich kosztów? Aktualnie istnieje szereg sposobów na to, aby prowadzić biznes bez przepłacania. Jednym z nich jest zakupienie sklepowych mebli z drugiej ręki. Możemy dużo zaoszczędzić!

meble7Założenie własnego sklepu jest jednym z dość kosztownych pomysłów na biznes. Musimy liczyć się przede wszystkim z kosztami stałymi takimi jak wynajem lokalu pod prowadzenie działalności, a także zakupienie wyposażenia do sklepu i towaru. Na start może kosztować nas to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Gdy nie chcesz odwlekać założenia własnego sklepu, a przy tym nie masz zbyt wielu oszczędności albo nie możesz liczyć na wysoki kredyt na start, pojawia się pytanie – co zrobić? Jeśli nie chcemy rezygnować z dobrej lokalizacji oraz towaru, rozwiązaniem będą meble używane do sklepu. Można kupić je w naprawdę świetnym stanie i bez przepłacania!

Zakupienie nowych mebli do sklepu to wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, gdy mówimy o tych podstawowej jakości. Jeśli zależy nam na bardziej luksusowym wyposażeniu, cena będzie kilkukrotnie wyższa. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na duży wydatek, meble używane będą strzałem w dziesiątkę.

Używane meble do sklepu możemy znaleźć przede wszystkim na licznych stronach internetowych – w serwisach ogłoszeniowych, na portalach aukcyjnych, a także na stronach firm leasingowych, które sprzedają meble będące przedmiotem leasingu.

Oczywiście, jeśli chcemy kupić meble używane, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będą one w idealnym stanie. Niemniej jednak jeśli uda nam się trafić na dobrą okazję, nasz sklep możemy wyposażyć w naprawdę świetne umeblowanie, które będzie jego ozdobą, a także będzie mogło służyć nam przez długi czas.

Jako używane możemy zakupić między innymi proste regały, lady sklepowe, ale też witryny, które jako nowe są bardzo drogie. Do dyspozycji mamy też różne sprzęty, na przykład zamrażarki, chłodziarki, które mogą przydać się w sklepie spożywczym. Do sklepów odzieżowych możemy kupić z kolei wieszaki i manekiny z drugiej ręki – także bardzo tanio.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w