baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Czy warto i jak wybrać garaż blaszany?

W wielu przypadkach zdecydowanie lepszym wyborem od garażu murowanego jest garaż blaszany. Można mówić o mniejszych nakładach zarówno czasowych, jak i finansowych. Mnogość gotowych garaży z blachy sprawia, że każdy inwestor znajdzie dla siebie idealny model, dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji. Garaże blaszane świetnie nadają się nie tylko do parkowania samochodu, ale też jako magazyny czy schowki. Pora poznać ich zalety i ewentualne wady oraz liczne zastosowania.

Co przemawia za wyborem garażu blaszanego?

garażGaraże blaszane mają wiele zalet, a jedną z nich jest lekka konstrukcja, przez co są mobilne. Można je z łatwością przenosić i to we własnym zakresie, bez konieczności wynajmowania specjalistycznego sprzętu. Montaż i demontaż blaszaka nie sprawia żadnych trudności. Większość osób poradzi sobie samodzielnie z jego postawieniem, szczególnie w przypadku standardowych modeli. Bardziej skomplikowane konstrukcje są już trudniejsze i zaleca się skorzystać z usług fachowców, którzy zrobią to szybko i prawidłowo. Jeśli blaszak nie zostanie pozostawiony na stałych fundamentach, to nie będzie nawet potrzebna zgoda na jego budowę. Wystarczy dokonać zgłoszenia w urzędzie gminy. Możliwe jest usytuowanie go w dowolnym miejscu bez specjalnego zezwolenia. Zwykłe garaże z blachy są relatywnie tanie, można je kupić już za mniej niż dwa tysiące złotych. Nie ma też problemu z dopasowaniem wymiarów do swoich indywidualnych potrzeb za dodatkową opłatą. Inwestor decyduje o rodzaju drzwi, liczbie okien czy nawet konstrukcji dachu. Blacha jest stosunkowo lekka, dlatego należy dobrze zabezpieczyć garaż przed silnymi podmuchami wiatru i nawałnicami. Do minusów zaliczyć można też szybkie nagrzewanie się latem i wychładzanie zimą, jeśli garaż nie zostanie ocieplony. Trzeba też liczyć się z tym, że dla złodzieja przecięcie blachy nie jest zbyt dużym wyzwaniem.

Czym kierować się, wybierając garaż blaszany i w jakim celu go wykorzystać?

Wybierając garaż blaszany, należy mieć na uwadze przede wszystkim jego przeznaczenie. Może on służyć jako miejsce parkingowe dla samochodu, składzik na sprzęt ogrodowy lub sportowy. Trzyma się w nim rowery i szereg innych pojazdów. Wiele osób wykorzystuje blaszaki jako magazyny do przechowywania opału lub przekształca je na przydomowy warsztat do majsterkowania. W garażu blaszanym można też trzymać materiały budowlane, chroniąc je przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i potencjalnymi złodziejami. Przy wyborze blaszaka należy mieć na uwadze przede wszystkim ilość stanowisk, rodzaj zadaszenia i blachy, cenę. Znaczenie mają walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne.

Maritom S.C.

Materiał zewnętrzny


Opublikowano

w

Tagi: