baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Dobrze dobrana sypialnia

bedSkoro w fazie snu spędzamy około 1/3 życia warto zwrócić uwagę aby dobrać do sypialni dobre łózko. W sprzedaży dostępny jest bardzo duży wybór mebli do spania. Kwoty za które można je nabyć rozpoczynają się od kilkuset złotych sięgając nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Koszt łóżka

Jeśli nasz budżet jest znacząco ograniczony i dysponujemy kwotą kilkuset złotych, nie oznacza to ze jesteśmy skazani na porażkę w poszukiwaniu najlepszego dla nas mebla do snu. Rzecz jasna w niskiej kwocie nie możemy spodziewać się porządnej trwałości mebla, jednak jeśli preferujemy okresowe zmiany wyglądu sypialni niska cena i optymalna żywotność będzie z pewnością nam odpowiadała. Istotny jest materiał z którego powstało łóżko. Najlepiej gdyby był to materiał trwały i niewpływający negatywnie na nasze zdrowie i właśnie takim jest drewno. Jeśli konstrukcja jest dobrze połączona zapewni to solidność i wygodne użytkowanie.

Wielkość łóżka

Kolejnym aspektem jest wielkość łózka która oczywiście jest zależna od ilości śpiących w nim osób. Na rynku najbardziej standardowymi łóżkami dla dwojga są te o szerokości 160 cm. Inne rozmiary to 140, 180, a nawet 200 cm. Optymalna szerokość dla jednej osoby to 90 cm, natomiast dwie osoby potrzebują już minimalnie 140 cm a jeśli pomieszczenie jest spore warto wybrać model jeszcze szerszy.
W przypadku niewielkiej sypialni warto również zrezygnować z tradycyjnych szafek nocnych i umieścić lampki i półki ścienne.

Materace

Następna kwesta to odpowiedni materac , który można wybrać z wielu modeli prezentowanych na rynku. Dominują materace sprężynowe lub piankowe, natomiast rozwijająca się technologia daje nam dostęp do nowoczesnych materacy i dopasowują się ona dobrze do kształtu naszego ciała.