Dofinansowanie na ogrzewanie domu

Trzeba pamiętać, że piękny dom to nie tylko jego stylowo urządzone wnętrza. By móc w pełni cieszyć się przestrzeniom w swoim domu lub mieszkaniu należy zadbać również o jego fundamenty oraz elementy spełniające nasze potrzeby w życiu codziennym.

grzejnikJednym z podstawowych fundamentów zapewniających nam komfort i wygodę jest oczywiście ogrzewanie domu oraz bieżącej wody, bo przecież nikt z nas nie lubi wracać do zimnego mieszkania, a orzeźwiający, chłodny prysznic jest przyjemny dla nas jedynie latem. Przez resztę roku wolimy jednak ciepłą kąpiel.

Warto zatem zadbać o to by nasze ogrzewanie było ekologiczne i energooszczędne, a rachunki za ogrzewanie nie przerastały budżetu jaki na niego przeznaczamy.  Jakie ogrzewanie spełni wszystkie te warunki?

Kolektory słoneczne

Według specjalistów najlepszym rozwiązaniem są kolektory słoneczne, które do ogrzewania wykorzystują energię słoneczną , dzięki czemu są nie tylko energooszczędne, ale i ekologiczne, gdyż nie powodują emisji CO2, która jest niezwykle szkodliwa dla naszego środowiska.

Istotną informacją jest fakt, iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2010 r. rozpoczął program dopłat do systemów solarnych dla posiadaczy domów. Co ważniejsze zainteresowanie dopłatami do ekologicznego ogrzewania jest tak ogromne, iż podjęto decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na ten cel, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie mogło cieszyć się ekologicznym ogrzewaniem w swoim domu.

Dofinansowanie to umożliwia obniżenie kosztów zakupu jak również montażu paneli solarnych o 45 procent.


Opublikowano

w