baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Ile kosztuje brama garażowa?

Niemalże w każdym domu znajduje się przynajmniej jeden samochód – a co za tym idzie, niezbędnym elementem jest garaż. Ile kosztuje brama garażowa i od czego zależy jej cena?

bramaW wielu sklepach czy marketach budowlanych jest bardzo szeroki wybór produktów, jeśli chodzi o bramy. Wybrany rodzaj zależy przede wszystkim od Twoich preferencji oraz rozmiarów garażu. W ofercie sklepów znajdziesz bramy segmentowe, bramy rolowane, bramy rozwierne czy bramy uchylne. Każdy z tych rodzajów może być dodatkowo ocieplony a także posiadać napęd. Brama może się także różnić wykończeniem, kolorem oraz dodatkowym wyposażeniem. Oczywiście, ogrodzenia garażowe różnią się między sobą także rozmiarem. Najprostsza, pojedyncza brama uchylna bez ocieplenia i dodatkowego wyposażenia kosztuje kilkaset złotych. Podwójna, ocieplona brama segmentowa, która posiada napęd i dodatkowe wyposażenie wyniesie Cię już około 10 tysięcy. Ekskluzywna brama z oryginalnego materiału wykonana na zamówienie to jeszcze większy wydatek.

Rodzaj bramy – na co zwrócić uwagę?

Wygoda użytkowania bram garażowych zależy przede wszystkim od sposobu jej otwierania. Istotna jest także jej wielkość oraz rodzaj sterowania – ręczny lub automatyczny. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na to, czy brama jest termoizolacyjna, rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa oraz estetykę jej wykonania. Przed ostatecznym wyborem przejrzyj strony internetowe, zobacz dostępne warianty sprawdź ich ceny i dowiedz się, czym różnią się od siebie.

Brama garażowa – cena

Brama uchylna

Bramy uchylne są bardzo uniwersalne i pasują do wielu otworów garażowych – nawet tych z niskim nadprożem. Ten rodzaj zalicza się do najtańszych. Ceny zaczynają się już od ok. 700 zł. Za modele z ociepleniem zapłacisz ok. 2 tysięcy zł.

Brama garażowa segmentowa górna lub boczna

Brama segmentowa może być górna lub boczna. Za model górny nieocieplony zapłacisz ok. 1500 zł, zaś za ten ocieplony minimalnie 2500 zł. Modele boczne są mniej popularne i nieco droższe – efektowne markowe warianty mogą kosztować nawet i 6 tysięcy zł.

Brama rolowana

Cena bramy rolowanej do niedawna była stosunkowa wysoka – ten rodzaj był najdroższy ze wszystkich. Obecnie jednak rodzaj ten jest bardzo często wybierany, a co za tym idzie – ceny znacznie spadły. Najtańsza brama rolowana będzie Cię kosztować około 1800 zł, zaś za markową zapłacisz do 3 tysięcy zł.

Brama rozwierana

Brama rozwierana otwiera się na zewnątrz – nie sprawdzi się więc na posesji z krótkim wjazdem do miejsca postojowego. Za wersję dwuskrzydłową bez ocieplenia zapłacisz do 2 tysięcy zł.


Opublikowano

w