baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Jak ciepłe okna ratują portfele Polaków? Ich popularność bije rekordy.

Dopiero co zniesione zostały wszelkiej maści obostrzenia związane z pandemią, dzięki czemu mogli oni odetchnąć nieco z ulgą i zakosztować tak upragnionej wolności, a już przychodzi im mierzyć się z kolejnym wyzwaniem – inflacją. Jak doskonale wiemy, pociągnęła ona za sobą w zauważalnym stopniu wzrastające ceny prądu, gazu oraz surowców wykorzystywanych do dogrzewania mieszkań.

cieple okna

Wysokie koszty oczywiście negatywnie przełożyły się na nastroje Polaków, jednakże poskutkowały także wzmożonym poszukiwaniem rozwiązań, które pozwoliłyby im utrzymać w domach zadowalającą temperaturę bez jednoczesnego drenowania swych portfeli. Jak się okazuje, odpowiedzią i jednocześnie strzałem w dziesiątkę okazały się być tak zwane ciepłe okna, których wybór na rodzimym rynku nieprzerwanie się powiększa!

Czym są ciepłe okna? Są to wyroby wykończeniowe, które mogą zostać zastosowane w domu, mieszkaniu, obiekcie użyteczności publicznej oraz w biurze z uwagi na ich wysoki współczynnik izolacji termicznej. Oznacza to, że są one nadzwyczaj szczelne, a co za tym idzie – nie przepuszczają do wnętrza budynku chłodnego powietrza jednocześnie utrzymując nagrzane powietrze w poszczególnych pomieszczeniach.

Pozwala to na utrzymanie przyjemnej temperatury gwarantującej komfortowy wypoczynek lub pracę. Jak łatwo się także domyślić, dzięki zastosowaniu ciepłych okien możliwe jest znaczne ograniczenie opłat ponoszonych comiesięcznie na ogrzewanie lub docieplanie budynku, natomiast te mogą w nadchodzących miesiącach jesienno-zimowych być nad wyraz wygórowane.

Jak informują eksperci, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przy zakupie pokusili się o wybór produktu z najwyższej półki, a więc wybrali okna, które zapewniają dodatkowo użytkownikowi optymalny stopień izolacji akustycznej. To właśnie dzięki niemu niwelowane będą dźwięki o wysokim natężeniu decybeli mogące negatywnie odbijać się na naszej produktywności czy też jakości naszego wypoczynku. Już teraz prowadzone za ścianą prace budowlane albo odbywające się nieopodal wydarzenie kulturalne nie muszą nam spędzać snu z powiek.

Odpowiednią izolację możemy w łatwy sposób połączyć również z bezpieczeństwem – wystarczy, że wyposażymy się w specjalistyczne zawiasy przeciwwyważeniowe oraz dodatkowe zamki w klamkach okien. Sprawi to, że złodziej lub osoba niepożądana będą miały znacznie trudniejsze zadanie, jeżeli tylko zapragną przedostać się do wnętrza obiektu, którego jesteśmy posiadaczami i pozbawić nas drogocennych kosztowności.

Ciepłe okna biją obecnie rekordy popularności nie tylko z uwagi na fakt, iż pozwalają na znaczne oszczędności, ale także dlatego, że są one wykonane w sposób niezwykle wytrzymały. Sprawia to, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne działanie czynników zewnętrznych oraz deformacje.

Dzięki temu będą one nam służyły po zakupie przez wiele kolejnych lat, jednocześnie nie wymagając od nas przeprowadzania choćby najdrobniejszych prac z remontowo-konserwacyjnych, co z pewnością dodatkowo nas ucieszy!

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w

Tagi: