baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Jak czyścić ramy okienne tak, aby ich nie uszkodzić? Wyjaśniamy!

Podczas mycia okien najczęściej skupiamy się tylko na szybach, ale nie zapominajmy o tym, że duże znaczenie mają także ramy okienne. To nie tylko kwestia estetyki, ale też odpowiedniego zabezpieczenia okien przed uszkodzeniem i wydłużenie ich trwałości.

oknoNa ramach okiennych systematycznie osadzają się różne zanieczyszczenia, w tym kurz czy smog. Właśnie dlatego także one wymagają odpowiedniego mycia, aby mogły wyglądać przyjemnie dla oczu.

Warto przy tym wskazać, że zanieczyszczone ramy okienne są bardziej narażone na uszkodzenie, ponieważ brud stanowi pożywkę dla różnych drobnoustrojów. Brudne ramy także mogą wpływać na działanie okien, na przykład mogą zmniejszyć ich szczelność, powodować trudności w ich zamykaniu i otwieraniu.

Jak zadbać o ramy okienne?

Do mycia ram najlepiej wykorzystać ściereczki lub gąbki, którymi można łatwo i szybko usunąć zanieczyszczenia. Można wykorzystać też takie akcesoria jak myjka do okien Leifheit, która szybko i skutecznie zbiera brud z okien.

Do czyszczenia ram nie musimy stosować specjalnych specyfików. Najlepiej sprawdzi się ciepła woda z płynem do mycia naczyń. Możemy również wykorzystać roztwór sody, która posiada także właściwości wybielające. Z takimi detergentami współpracuje także myjka do okien Leifheit.

Do mycia ram okiennych, zarówno z PCV, jak i z drewna, nie powinniśmy natomiast stosować środków takich jak mleczka czyszczące, specyfiki z acetonem, rozpuszczalnikami, kwasami czy chlorem, które mogą uszkodzić ich powierzchnię. Nie stosujmy także ostrych myjek, które mogą zmatowić ramę.

Dbaj o ramy okienne systematycznie!

Aby okna prezentowały się dobrze przez cały czas, pamiętajmy o tym, aby najlepiej myć je regularnie. Zaleca się mycie okien oraz ram około 3-4 razy do roku lub też częściej, gdy pojawia się taka konieczność, na przykład jeśli mieszkamy przy ulicy, przez co na oknach osadza się więcej brudu.

Systematyczne dbanie o ramy okienne sprawi, że okna będą wyglądały estetycznie, a także będą mogły posłużyć nam dłużej!


Opublikowano

w

Tagi: