baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Jak pomalować płot drewniany?

Ogrodzenie drewniane to bardzo wygodna rzecz – oprócz tego przy prawidłowym wykonaniu coś takiego może cechować się naprawdę interesującym wyglądem. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że drewno jest materiałem który w każdej sytuacji wymaga od nas szczególnej pielęgnacji. Dodatkowo ogrodzenie jest nieustannie wystawione na groźne działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, w związku z czym powinniśmy równocześnie zapewnić mu jak najlepszą ochronę przed wszystkimi takimi rzeczami. Związane z tym możliwości są oczywiście niezwykle szerokie, bowiem same tylko środki przeznaczone do czegoś takiego cechują się w chwili obecnej sporym zróżnicowaniem; równocześnie jednak w każdym przypadku będziemy musieli włożyć w to jak najwięcej wysiłku.

Bogaty wybór farb do drewna

W sklepach możemy się obecnie spotkać z ogromnym wyborem farb do drewna, co rzecz jasna powinno tutaj być doskonałą wiadomością; znalezienie wśród nich czegoś dla siebie dobrego powinno być absolutnie kluczową rzeczą. Jeżeli przykładowo zależy nam na efektywnej ochronie płotu przed wszystkimi warunkami pogodowymi, to do najlepszych propozycji należą szczególnie impregnaty do drewna. Warto decydować się na produkty tego typu z trochę wyższej już półki, bowiem umożliwiają one dodatkowo uzyskanie interesującego koloru.

Prawidłowe przygotowanie powierzchni do malowania

Powszechnie wyznaje się zasadę, że drewniany płot najlepiej będzie malować minimum co pół roku – wtedy jest on dobrze chroniony i zachowuje atrakcyjny, świeży wygląd. Bardzo istotne powinno być dobre przygotowanie jego powierzchni do malowania. Przy pomocy papieru ściernego powinniśmy jak najdokładniej usunąć z niej wszystkie zabrudzenia jak i wcześniejsze warstwy farby i lakieru. W przypadku większej roboty można użyć maszyn wykorzystujących pasy ścierne.


Opublikowano

w

Tagi: