baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Jak stworzyć oryginalny salon?

salonStworzenie oryginalnego, nietypowego wnętrza może mieć różne powody. Jedni chcą stworzyć odpowiednią atmosferę, bądź chcą się odróżnić od powtarzających się wystrojów, inni są do tego zmuszeni przez niestandardowy rozkład pomieszczenia. Jak więc urozmaicić swój salon tak, aby odróżniał się od innych?

W zależności od możliwości finansowych jak i stadium tworzenia salonu, sposoby na wyróżnienie tego pomieszczenia są różne, dlatego rozróżniliśmy kilka możliwości:

Budowa mieszkania

Jeśli pokój ma nieregularny kształt lub rozłożenie okien, może to być jednocześnie wada jak i zaleta. Pomimo potrzeby nietypowych rozwiązań, sam pokój wygląda już nadzwyczajnie, co tylko pomaga chcianemu efektowi.

Malowanie ścian

Pomimo dużego znaczenia umeblowania, nie tylko ono się liczy. To co zrobimy z naszym tłem – ścianami, również ma znaczenie. Zamiast pustych, jednokolorowych ścian można zastosować tapetę. Jeśli jednak ktoś nie chce się decydować na drastyczny krok zmiany wszystkich ścian, warto pomyśleć nad tzw. ścianą akcentową. Oznacza to, że tylko jedna ściana odróżnia się od regularnej reszty. Można to osiągnąć za pomocą fototapety, naklejki itd.

Umeblowanie

Jedna z najważniejszych części wystroju. Odpowiednie meble grają ogromną rolę w tym, jak odbierany będzie pokój i jego atmosfera. Chcąc stworzyć oryginalną i nowoczesną przestrzeń warto zainwestować w oryginalne i nowoczesne meble. Czy to poprzez wiszący fotel, nieregularna kanapa, fotel na stelażu czy ciekawy stolik, jest mnóstwo sposobów na urządzenie ciekawego wnętrza na własny sposób. Jedynym problemem jest że nie wszystkie sklepy meblowe oferują alternatywne modele mebli. Dlatego takie meble jak fotel kokon można znaleźć na corciano.pl

Dekoracja

Ostatni sposób, który można zastosować nawet przy dosyć zwyczajnym pokoju, to dobór odpowiednich dekoracji. W zależności od chcianego stylu oraz posiadanego budżetu, wybór dekoracji może być inny, jednak jest to dosyć łatwy i tani sposób na urozmaicenie dość zwyczajnego wnętrza.

Oryginalny salon to ciekawy sposób na nie tylko zaimponowanie gościom, ale także okazja na pokazanie indywidualności i kreatywności oraz poczucie się bardziej jak u siebie w domu.


Opublikowano

w

Tagi: