Jak wybrać bezpieczne meble dla naszej pociechy?

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym każde dziecko powinno czuć się przytulnie i bezpiecznie. Aby tak się stało, należy przemyślanie zaprojektować jego przestrzeń, nawiązywać do zainteresowań i gustu dziecka, a przy tym wyposażyć pokój w solidne meble, które na pewno nie zrobią mu krzywdy. Oto praktyczne rady, jak wybrać bezpieczne meble do pokoju dziecka.

Zwróć uwagę na normy i certyfikaty bezpieczeństwa

inmondoKiedy chcesz zapewnić maluchowi bezpieczeństwo, to koniecznie podczas kupowania mebli zwróć uwagę na to czy łóżko, szafa bądź biurko posiadają certyfikaty. W ten sposób zyskasz pewność, że ten konkretny model został przetestowany przez grono specjalistów i cechuje się wymaganą jakością oraz trwałością, a także jest zgodny z normami UE. Czym wyróżniają się certyfikowane meble? Otóż nie mają ostrych krawędzi, nie przytrzasną palców dziecku, gdyż zastosowano tam mechanizm powolnego zamykania szafki, a także zostały pomalowane i zabezpieczone substancjami na bazie wody. Nie musisz obawiać się, że użyte farby i oleje będą niekorzystnie wpływały na zdrowie Twojego dziecka.

Dmuchaj na zimne

Kiedy kupujesz łóżko dla kilkulatka, to zwróć uwagę na to, aby posiadało ono barierki, które przepuszczają powietrze. Kiedy chcesz, żeby dziecko mogło dłużej korzystać z łóżka, zdecyduj się na model, który ma dokręcane barierki, aby w przyszłości można było je odkręcić.
W przypadku łóżeczek czy małych łóżek dobrym pomysłem będzie możliwość zamontowania blokady, aby maluch nie mógł niepostrzeżenie zacząć zwiedzać dom, kiedy śpisz.

Zwracaj uwagę na detale

Podczas robienia zakupów zwróć uwagę na to, aby meble miały obłe kształty, w ten sposób unikniesz ostrych krawędzi i płaczu dziecka. Do tego wybieraj modele, które zostały pomalowane ekologicznymi i atestowanymi farbami. Nie bez znaczenia ma także materiał, z którego zostały wykonane meble dziecięce – wysokiej jakości drewno sprawi, że unikniesz nieoczekiwanej awarii, która może stanowić spore niebezpieczeństwo dla Twojego dziecka.
Przyjrzyj się też, czy meble posiadają jakieś wystające śruby, źle oszlifowane blaty czy inne zadziory, które stanowią realne zagrożenie dla malucha.

Kupuj w sprawdzonych miejscach

Często wysoko oceniane i renomowane sklepy oferują właśnie meble, które można z czystym sumieniem umieścić w pokoju dziecięcym. Zatem dokonują pierwszej selekcji za nas i wybierają jedynie producentów, którzy spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Już teraz możesz zdecydować się na Inmondo meble dziecięce, kiedy zależy Ci na najwyższej jakości, solidności i wykończeniu z dbałością o każdy detal.


Opublikowano

w

Tagi: