Jak wybrać najlepszy materac?

Do zakupu materaca często nie podchodzimy tak poważnie, jak powinniśmy. Nie poświęcamy temu tak wiele czasu, na czym potem cierpi nasz kręgosłup. Dlatego jest wiele ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu materaca. Materac nie tylko wpływa na komfort snu, ale także na funkcjonowanie w kolejnym dniu. Dobrze przespana noc to gwarancja dobrego wypoczynku i energii na cały dzień. Poniżej przestawimy 3 najważniejsze punkty, według których kupno materaca nie będzie aż taką tajemnicą.

1. Przetestuj materac

Zamiast kupować materac ze względu na jego wygląd, usiądźmy na nim, a nawet się połóżmy. To, co będzie dla nas idealnie z punktu widzenia sprzedawcy, niekoniecznie musi być idealne dla nas. Możemy preferować twardsze materace lub bardziej miękkie, jednak nie będzie to dla nas aż tak oczywiste, póki faktycznie tego nie sprawdzimy. Dlatego nie krępujmy się, po prostu połóżmy się na tym materacu. Nie ma w tym absolutnie nic złego, przecież to my będziemy na nic spędzać każdą noc.

2. Weź pod uwagę swoją wagę

Najlepszy materac nie będzie koniecznie najdroższy. Tańszy model może dużo lepiej dopasować się do naszej krzywizny ciała i naszej wagi. Osoby cięższe powinny dobierać twardsze materace, które nie będą się zapadać. Natomiast lżejsze – miększy. Dlatego najlepszym sposobem w przypadku pary, której różnica wagi wynosi około 20 kg, jest zakup dwóch mniejszych materacy o równej wysokości, na które położymy specjalną matę niwelującą odstępy pomiędzy materacami. Taka mata to dodatkowa warstwa zapewniająca komfort.

Firma Fabryka-snu oferuje komfortowe i wygodne materace – Słupsk i online.

3. Wybierz dobry materiał

Obecnie na rynku dostępne są materace bonelowe, kieszonkowe, lateksowe, termoelastyczne oraz piankowe. To jaki będziemy wybierać, w dużej mierze zależy od naszych preferencji. Każdy z nich charakteryzuje się inną sprężystością i elastycznością, innym dopasowaniem do ciała. Dla przykładu lateks doskonale dopasowuje się do ciała a przy okazji ma właściwości przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne. Polecany jest zatem dla alergików. Natomiast materace piankowe reagują na ciepło ciała – przyjmują je i zwiększają swoją plastyczność. W sposób perfekcyjny dostosowują się do ciała i zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa. Z kolei materace sprężynowe, które nazywane są także bonellowymi, oparte są na specjalnych sprężynach wykonanych z drutu wysokiej jakości. Sprężymy uginają się pod ciężarem ciała co wpływa w pozytywny sposób na wygodę i komfort snu. To również dobry materac dla dwóch osób o różnym ciężarze ciała.


Opublikowano

w