Kiedy najlepiej montować panele słoneczne?

Montaż instalacji fotowoltaicznej jest procesem wieloetapowym. Nie sprowadza się wyłącznie do postawienia paneli we wskazanym miejscu. Należy najpierw dobrze zaplanować każdy szczegół realizacji – włącznie z terminem. W przeciwnym wypadku koszt wykonania może wzrosnąć do niepotrzebnie wysokiego poziomu.

Przygotowania do montażu paneli słonecznych we Wrocławiu

fotowoltaika

W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad wyborem firmy montażowej i dostawcy paneli PV. Najlepiej, jeśli obiema kwestiami zajmuje się to samo przedsiębiorstwo. Dzięki temu oszczędza się zarówno czas, jak i pieniądze, a także dostaje się gwarancję, że montażyści będą wiedzieć, jak poradzić sobie z modelami dostarczanej przez nich marki.

Kiedy jest najlepszy moment na podjęcie decyzji? Warto zacząć nad tym myśleć jeszcze późną jesienią lub wczesną zimą. To daje wystarczająco dużo czasu, aby rozeznać się w ofercie różnorodnych firm. Oczywiście polecamy nasze panele słoneczne we Wrocławiu. Posiadamy certyfikowane komponenty, których montażem zajmują się wyspecjalizowani w swojej dziedzinie fachowcy.

Należy też wziąć pod uwagę, że skompletowanie osprzętu oraz produktów może trochę potrwać. Producenci fotowoltaiki w okresie wiosenno-letnim nie nadążają z realizacją zamówień. Dlatego zlecenie wykonania zimą będzie dużo korzystniejsze pod tym względem.

Pora roku kafarowania lub montażu na dachu instalacji PV

Nie bez powodu etap przygotowawczy rozpoczyna się zimą. Nie ma bowiem lepszego momentu na montaż paneli słonecznych we Wrocławiu niż wiosna i lato. Wynika to z bardzo prostego faktu: dodatnie temperatury i niskie ryzyko opadów stwarzają doskonałe warunki pracy. Niektóre narzędzia montażowe działają gorzej w zimnie. Zalegający śnieg czy jesienne liście należy zawczasu uprzątnąć, co podnosi koszt wykonania usługi.

A przecież nie wszystkie panele montuje się na dachu. Część z nich stawia się na ziemi. Wtedy należy przeprowadzić kafarowanie, czyli wbijanie w grunt konstrukcji stalowej. Zamarznięta ziemia bardzo utrudnia realizację tego zadania (co w oczywisty sposób przekłada się na większe wydatki), a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwia.

Kwestie finansowe związane z momentem montażu paneli słonecznych we Wrocławiu

Czasem warto poczekać z podjęciem decyzji o inwestycji i sprawdzić, czy w gminie nie toczą się negocjacje w sprawie dofinansowania montażu PV. Jeśli urzędnicy potwierdzą, że planują w najbliższym czasie stworzyć sensowny program, lepiej odłożyć projekt na później. Może też zaistnieć zgoła inna sytuacja: nagle pojawi się konkretne dofinansowanie lub promocja u producenta. Wówczas warto nawet zaciągnąć pożyczkę, aby mieć instalację jak najszybciej, zanim skończą się ulgi.

W kwestii takiej, jak panele słoneczne Wrocław jest miastem, w którym chętnie korzysta się z naszej oferty. Zyskaliśmy opinię zaufanego partnera. Dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na temat współpracy. Podczas rozmowy doradzimy wybór najkorzystniejszego terminu instalacji.