Klimatyzacja obiektów komercyjnych i hal przemysłowych dzięki urządzeniom Oxycom

IntrCooll to urządzenie, które odpowiada za wentylację hal komercyjnych i przemysłowych przy użyciu naturalnej metody – chłodzenia wyparnego. Powołuje się on na najbardziej zaawansowane technologicznie systemy pracy, w tym m.in. chłodzenie dwustopniowe. Jego użycie gwarantuje stabilne i komfortowe środowisko o stosunkowo niskim koszcie energetycznym w porównaniu ze standardowymi układami klimatyzacyjnymi. Jednostka IntrCooll jest zbudowana z wielu elementów, w tym z wlotów powietrza, wymienników ciepła, filtrów i wentylatorów.

Klimatyzacja przemysłowa o wysokiej wydajności

Pełny komfort

Klimatyzowane hale jeszcze do niedawna nie kojarzyły się pracownikom pozytywnie. Przebywanie w nich nierzadko prowadziło do dyskomfortu, a nawet chorób. Całości negatywnych doświadczeń towarzyszył także spadek wydajności, a w ekstremalnych przypadkach nawet naruszenie przepisów prawnych. IntrCooll poprzez wykorzystanie zupełnie innego procesu ochładzania pomieszczenia, zapobiega tym problemom. Przed pojawieniem się systemu IntrCooll – https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-chlodzenie-hal/ – komfortowa klimatyzacja hali wiązała się ze sporym kosztem.

Niskie koszty eksploatacji

System IntrCooll oprócz niższego nakładu finansowego oferuje także zdecydowanie mniejsze koszty jego obsługi. Nowa, zaawansowana technologia chłodzenia jest także przyjazna dla środowiska. Takie połączenie stwarza ekonomiczne rozwiązanie, które do tej pory nie istniało na rynku.

Zadbany personel

IntrCooll jest systemem, który obniżając temperaturę na hali przemysłowej, nie pogarsza przy tym jakości powietrza. Nie od dziś wiadomo, że świeże i rześkie powietrze pozytywnie wpływa na samopoczucie, a przez to także wydajność pracowników. Zorganizowanie stałego dopływu chłodnego powietrza w upalny dzień jest nie tylko moralnym, ale także prawnym obowiązkiem właściciela firmy. IntrCooll dodatkowo sprawi, że cały system będzie przy tym ekonomiczny, a zarazem wydajny.

Gwarancja skuteczności

Miejsca charakteryzujące się ciepłym klimatem stanowią wielki problem dla systemów chłodzących. Odczuwalne zmniejszenie temperatury powietrza na wielkiej hali graniczy z cudem w przypadku zastosowania konwencjonalnych systemów klimatyzacji. IntrCooll bezproblemowo poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach, wykorzystując przy tym wyłącznie 10% energii, którą zużyłyby jego tradycyjne odpowiedniki.

Automatyczny sterownik

Standardowe klimatyzacje posiadają wyłącznie jeden tryb pracy. IntrCooll posiada wbudowane aż trzy tryby chłodzenia. Nad wyborem odpowiedniego czuwa sterownik EcoSmart, który na bieżąco sprawdza warunki panujące na zewnątrz i wewnątrz hali. Następnie decyduje o tym, który tryb chłodzenia zostanie zastosowany. IntrCooll jest wyposażony w bezprzewodową komunikację, co ułatwia montaż czujników, niwelując przy tym inwazyjność procesu zakładania systemu. Dodatkowo zastosowanie bezprzewodowej komunikacji pozwala na sterowanie całym układem z dowolnego miejsca na świecie.

Bezobsługowa aktualizacja

Oxycom nieustannie poprawia i wzbogaca działanie swoich usług. Dzięki kontaktowi z siecią IntrCooll całodobowo wysyła istotne dane do globalnej bazy. Połączenie z internetem pozwala na automatyczne aktualizowanie oprogramowania systemu.

Bieżąca analiza

Nieustanne monitorowanie działania systemu powoduje kolejne obniżenie kosztów. Dzięki temu właściciel może mieć pewność, że urządzenie pracuje zawsze z odpowiednią wydajnością, nie generując przy tym niepotrzebnych wydatków.

Dopasowanie do pogody

Zestaw czujników ciągle monitoruje panujące warunki atmosferyczne. Kontakt z jednostką centralną pozwala na dokładne dopasowanie chłodzenia do aktualnych potrzeb .

Porównanie Oxycom IntrCooll do systemów bezpośredniego chłodzenia wyparnego

 • Nawet do 7°C (13°F) niższa temperatura
 • Zapewnienie 50% mniejszego powstawania wilgoci w powietrzu
 • Zgodność z normami ASHRAE poprzez podtrzymanie idealnego komfortu termicznego
 • Mniejsze zużycie wody
 • Zaoszczędzenie zdecydowanie mniejszej ilości energii
 • Możliwość pracy nawet w wilgotnych i tropikalnych środowiskach
 • Wykorzystanie cieńszych przewodów poprzez zmniejszenie przepływu powietrza

Porównanie Oxycom IntrCooll do konwencjonalnych systemów klimatyzacji

 • Nawet 90-procentowe zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego
 • Zredukowanie kosztów eksploatacji
 • Mniejsze koszty inwestycyjne
 • Brak recyrkulacji (całkowicie świeże powietrze)
 • Naturalnie regulowana wilgotność pomieszczeń
 • Brak nierównomiernie ochłodzonych stref oraz przeciągów
 • Dostosowanie do hal z otwartymi drzwiami i oknami

Tryby działania IntrCooll

Swobodne chłodzenie

W tym trybie niska temperatura powietrza z zewnątrz jest pobierana w celu ochłodzenia docelowego pomieszczenia. Rozwiązanie idealnie nadaje się podczas wiosennych i jesiennych dni z racji stosunkowo niskiej temperatury powietrza przy jednoczesnym wysokim nasłonecznieniu. Gdy klimatyzatory do schłodzenia powietrza w procesie recyrkulacji potrzebują mechanicznego systemu, IntrCooll wystarczy dostęp do chłodnego powietrza spoza budynku. W ten sposób ogranicza się koszty napędzania mechanicznych części, a powietrze jest zawsze świeże.

Jednostopniowe chłodzenie

Tzw. bezpośrednie chłodzenie wyparne jest wykorzystywane głównie w suche dni i przy niskich temperaturach na zewnątrz. Potrafi skutecznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu oraz ograniczyć wzrost wilgotności. Wszystko po to, by uzyskać optymalny komfort cieplny w budynku.

Dwustopniowe chłodzenie

Podczas pierwszego etapu zimna woda jest używana do pierwszego schłodzenia powietrza w procesie recyrkulacji. Drugi etap zakłada wykorzystanie wkładów do chłodzenia wyparnego.

Moduł ewaporacyjny OXYVAP®

System IntrCooll posługuje się modułami ewaporacyjnymi OXYVAP® w celu schłodzenia powietrza zewnętrznego do temperatury termometru mokrego. Znajdują się one po każdej stronie jednostki IntrCooll. Chłodzenie działa na zasadzie tłoczenia zimnej wody z górnego tryskacza przez pompę recyrkulacyjną i przepłynięcie powietrza przez aluminiowe żebra. OXYVAP® stworzony jest z antybakteryjnych i wodoodpornych żeber. Dodatkowo jest zabezpieczony antykorozyjną powłoką. Takie wykonanie zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń, osadów wapiennych, wirusów oraz bakterii.


Opublikowano

w

Tagi: