baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Loctite – produkty chemii technicznej

Produkty chemii technicznej to produkty pokrewne chemii przemysłowej do której należą specjalistyczne środki stworzone dla utrzymania ruchu i procesów produkcji. Stosuje się je do bieżącej eksploatacji maszyn, urządzeń i narzędzi. Chemia techniczna wykorzystywana jest najczęściej do klejenia czyszczenia, uszczelniania, zmywania, smarowania i konserwacji.

loctiteOd 1956 roku światowej klasy producentem takich produktów jest firma Loctite, której założycielem był doktor Vernona Kreieble. Wyzwanie które podjął to obietnica rozwiązania odwiecznego problemu luźnych nakrętek i śrub w maszynach oraz urządzeniach – wyzwanie, z którym w tamtych czasach klienci zmagali się od dawna i który uznali za nierozwiązywalny. W jej ofercie znajduje się szeroki wybór wyrobów z zakresu chemii technicznej, o których poniżej.

Oferowane przez Loctite kleje przemysłowe przeznaczone są do zadań specjalnych, takich jak łączenie ze sobą elementów maszyn i konstrukcji. Spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, łącząc elementy wykonane z rozmaitych materiałów.
Środki klejące, które doskonale sprawdzą się w nawet wyjątkowo trudnych, przemysłowych warunkach podzielone są na trzy kategorie:

  • kleje anaerobowe – do dodatkowego uszczelnienia połączeń wykonanych przy pomocy śrub i/lub gwintów;
  • kleje strukturalne – do wykorzystania zarówno podczas prac montażowych, jak i do uszczelniania;
  • kleje błyskawiczne – pozwalające w chwilę przytwierdzić do siebie części wykonane z metalu, tworzyw sztucznych, drewna i kauczuku.

Innymi produktami Loctite są uszczelniacze anaerobowe. Są one świetną alternatywą dla tradycyjnych uszczelek, podkładek czy złączek. Stosuje się je w celu zabezpieczenia śrub i nakrętek przed samoistnym odkręceniem.  Dodatkowo wypełniają też najmniejsze szczeliny.

Ważną pozycję produktową stanowią zmywacze, których celem jest usunięcie substancji niepożądanych ze wskazanych powierzchni. Wydłużają żywotność sprzętu przy jednoczesnym podniesieniu jakości i bezpieczeństwa.

Stosowanie przemysłowych środków smarujących to konieczność. Zapewniają one bezproblemową eksploatację maszyn i urządzeń, zgodnie z zaleceniami danego producenta. Środki smarne minimalizują tarcie elementów ruchomych stykających się. Oleje i smary zabezpieczają części przed zatarciem, zapieczeniem i korozją.

Ostatnią grupę stanowią kompozyty polimerowe, które poprzez wytwarzanie warstwy ochronnej, mogą być stosowane do naprawy, odbudowy i odtwarzania maszyn i urządzeń bez konieczności ich spawania czy lutowania. W zależności od rodzaju, kompozyty można rozprowadzać pędzlem lub szpachlą ze specjalnym wypełniaczem ceramicznym.


Opublikowano

w

Tagi: