Modna jadalnia w 2022 roku – czyli jaka?

modna jadalnia

Jadalnia to niewątpliwe jedno z ważniejszych miejsc w domu. Tutaj spożywamy posiłki, jak również spędzamy czas z rodziną i znajomymi. Warto więc zadbać o jej właściwy wystrój, aby każda chwila była w niej jak najprzyjemniejsza. W 2022 roku na pierwszym miejscu stawiamy na funkcjonalność, lecz jednocześnie nie boimy się dość odważnych rozwiązań aranżacyjnych. Wobec tego, jak wygląda modna jadalnia w tym roku? Podpowiadamy!

Jadalnia – samodzielna czy wielofunkcyjna przestrzeń?

Tutaj sporo zależy po prostu od układu mieszkania czy domu. Jednak utrzymujący się trend to jadalnia częściowo oddzielona o salonu. Taki układ ma zapewniać prywatność, ale też umożliwiać komfortowy kontakt z resztą domowników oraz pozostałymi pomieszczeniami. Dzięki temu w razie potrzeby jadalnia zmieni się w miejsce, w którym można pracować, odrabiać lekcje oraz oczywiście zgodnie z jej przeznaczeniem spożywać posiłki. Taki podział docenią zwłaszcza osoby, które poszukują wielofunkcyjności we wnętrzach.

Stół z krzesłami czy długi blat?

I w tym wypadku wiele zależy od wielkości mieszkania. Jeśli dysponujemy jedynie niewielkim salonem z aneksem kuchennym, urządzenie jadalni z prawdziwego zdarzenia bywa niemożliwe. Na szczęście trendy na rok 2022 uwzględniają również i taką okoliczność. Bardzo modna, a zarazem praktyczna propozycja to bar oraz hokery tapicerowane, metalowe czy drewniane – w zależności od stylu w pomieszczeniu. Można je szybko wsunąć po bar, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca. Szczególnie wygodne rozwiązanie to modele z oparciem. Kiedy z kolei dysponujemy klasyczną jadalnią, stół i krzesła stają się niezbędne!

Modna jadalnia w 2022 roku a kolory

W tym wypadku panuje spora różnorodność w obszarze kolorów. Jeden z trendów to łagodne pastele, które wprowadzają przyjemną harmonię i atmosferę spokoju. To świetna opcja, kiedy jadalnia służy również jako przestrzeń do pracy czy nauki. Inna, zupełnie przeciwstawna propozycja, to intensywne barwy. W tym roku nie boimy się wyrazistych kolorów oraz wzorów. Mogą pojawić się na ścianach, choć dobrze czują się też jedynie w formie dodatków. Wspaniale wyglądają np. kolorowe krzesła do jadalni! Kolejny godny uwagi nurt w aranżacji tego pomieszczenia to styl eko. Stonowane brązy, zielenie oraz ceglaste pomarańcze czy wszelkie naturalne barwy i materiały to strzał w dziesiątkę.

Kształty mebli do jadalni na sezon 2022

To kwestia, o której rzadko się myśli, jednak w tym roku zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan. Bardzo modny wybór to obłe, zaokrąglone kształty, które powinny być widoczne w meblach takich jak stoły, blaty oraz oparcia czy siedziska krzeseł. Zapewniają one bardzo kojący, przyjemny dla oka efekt wizualny. To pewne nawiązanie do wnętrz w stylu 70.

Zarówno hokery tapicerowane, jak i kolorowe krzesła do jadalni można kupić w sklepie internetowym radochygospochy.pl. Nie brakuje tam interesujących, modny mebli, które wpiszą się w każdy styl! Zapraszamy do przyjrzenia się tej szczególnej ofercie.


Opublikowano

w