Nowoczesny styl prysznica, czyli bateria podtynkowa

Nowoczesny styl to także coraz bardziej dopracowana w szczegółach architektura wnętrz.

podtynkowaDoświadczeni projektanci łazienek muszą również stawić czoła coraz wyższym wymaganiom klientów, którzy – oprócz funkcjonalności oraz wygody – cenią sobie również wspaniały design, którym można pochwalić się znajomym. Oprócz eleganckiego wystroju, doskonale zaprojektowanego oświetlenia, projektanci łazienek wskazują również na ekskluzywną armaturę, armaturę zahaczającą o biżuterię oraz o nowoczesne baterie podtynkowe. Polacy coraz częściej wykorzystują to bardzo estetyczne rozwiązanie, tworząc swój własny, wymarzony projekt łazienki. Rozwiązanie to doskonale nadaje się do projektów w stylu minimalistycznym, które cieszą się coraz większą popularnością. Jak wygląda zatem instalacja i użytkowanie baterii podtynkowej? O tym kilka słów poniżej.

Nad wannę, prysznic i umywalkę

Projektanci baterii podtynkowych znają potrzeby klientów oraz możliwości techniczne instalacji wodnych, dlatego baterie przeznaczone do użytku nad wanną i w prysznicu różnią się od tych, które montowane są nad umywalką. Baterie nad umywalkę zasadniczo niewiele różnią się od standardowych. Natomiast baterie prysznicowe i baterie nad wannę sprzedawane są w komplecie ze specjalnym stelażem, puszką oraz innymi elementami niezbędnymi w montażu.

Montowanie w ukryciu

W najczęściej spotykanych projektach łazienki dominują baterie, które montowane są bezpośrednio do wystających ze ściany elementów instalacji wodnej. Są to tradycyjne baterie wyposażone w specjalne rozetki, które osłaniają łączenia elementów instalacyjnych z baterią. Nowocześnie nastawieni projektanci łazienek dążą do tego, aby ukryć jak największą liczbę elementów. Zgodnie z tym trendem producenci armatury łazienkowej, proponują swoim klientom wysokiej jakości baterie podtynkowe (porównaj baterie podtynkowe na tanialazienka.com). Ich unikalność polega na tym, że wszystkie podłączenia i rury zostają ukryte pod powierzchnią płytek ceramicznych lub innego materiału ściennego. Na ścianie pozostają tylko i wyłącznie te elementy baterii, które są użytkowe. Są to pokrętła do regulowania przepływu wody, stosowane zamiennie z mieszaczem oraz wylewka, deszczownica i dysze masujące, jeśli takowe są przewidziane w projekcie łazienki. Fachowcy radzą, aby obie części baterii, podtynkowa i natynkowa, były od jednego producenta. Zasadniczo nie ma przeciwwskazań, aby część podtynkową kupić u jednego dostawcy, a część natynkową u drugiego, jednakże pewność trwałości i dopasowania będziemy mieć wtedy, kiedy oba elementy będą ze sobą w 100% spójne.


Opublikowano

w

Tagi: