Osprzęt elektryczny

Wybór osprzętu elektrycznego jest tylko z pozoru jest banalnym zadaniem. Ogromna wybór różnego typu łączek, profili i gniazd oraz mnogość informacji w Internecie wcale sprawy nie ułatwiają.

Wydaje się również, że osprzęt elektryczny to elementy tak niewielkie i niezauważalne, że nie warto przywiązywać do ich zakupu zbyt dużej wagi. Nic bardziej mylnego, ponieważ nawet w dość niewielkim domu (120 m2) koszt osprzętu elektrycznego to min. 2200 zł, a o charakterze pomieszczeń coraz częściej decyduje każdy, nawet najdrobniejszy detal.

gniazdoCena jest, oczywiście jedną z najważniejszych przesłanek, mających wpływ na wybór przy zakupie. Osprzęt elektryczny utarło się dzielić na cztery segmenty cenowe:

  • niski – cena do 10 zł za produkt,
  • średni – cena pomiędzy 12 a 25 zł,
  • wysoki – w zakresie od 26 do 70 zł,
  • premium – powyżej 70 zł.

Różnice zazwyczaj w mniejszym stopniu dotyczą wyglądu, a w większym zaś materiałów, z których są wykonane oraz funkcjonalności.

Z drugiej strony współczesny osprzęt elektroinstalacyjny pełni również funkcję dekoracyjną. Współcześni producenci prześcigają się w projektowaniu gniazd, włączników i maskownic w coraz to ciekawszych kształtach i kolorach. W ofercie hurtowni EL12 znajdują się m.in. gniazda, głowice, puszki, panele krosowe, akcesoria, przyciski i kasety sterownicze oraz osprzęt mieszkaniowy: gniazda, przedłużacze, łączniki, wtyczki, dzwonki, ściemniacze. Zobacz http://el12.pl/osprzet-elektryczny,k330.

Jeśli wydaje się komuś, że puszka elektryczna to puszka i ma tylko chronić połączenie przewodów elektrycznych i tyle lub to czy zamontujemy ją na tynku, cegle czy drewnie jest obojętne to jest w błędzie. Puszki mogą być ekranowane lub nie, ognioodporne, dźwiękoszczelne, wiatroszczelne itd.
Jeśli chcemy zaoszczędzić na wydatkach i uniknąć problemów technicznych, warto dobierać puszki instalacyjne dokładnie do swoich potrzeb.

Doświadczeni specjaliści z EL12 pomogą Państwu sprawnie i fachowo dobrać cały potrzebny zestaw osprzętu. Możliwa jest też realizacja specjalistycznych zleceń dotyczących technologii LED w oparciu o własny dział konstrukcyjny oraz nowoczesny park maszynowy.