Plisy okienne – nowoczesna forma zasłon

Okna w Twoim domu lub mieszkaniu wymagają szczególnej troski. Aby pięknie wyglądały, a jednocześnie zapewniały wysoki komfort użytkowania i pełną dyskrecję, konieczne jest stosowanie zasłony. Zasłony w swoim klasycznym wydaniu miały postać dużego kawałka tkaniny, przymocowanego górną krawędzią do karnisza.

plisy okienneObecnie mamy do dyspozycji znacznie więcej metod zasłaniania okien od środka. Jednym z takich sposobów są plisy okienne. Mają one postać harmonijkowej tkaniny, rozpiętej w świetle szyby, od listw przyszybowych. Plisy okienne mogą być montowane do okna na kilka sposobów. Bez inwazyjnie, wykorzystując specjalne klipsy instalowane do ramy skrzydła okiennego, jak również bezpośrednio do listw przyszybowych, dając możliwość wielopozycjnego zasuwania. Użytkownicy mieszkań na poddaszach również znajdą coś dla siebie. Producenci przewiedzieli plisy okienne do okien dachowych, wyposażając je w specjalne prowadnice lub system z żyłkami, napinającymi materiał na całej powierzchni. Prosty i szybki montaż nie wymagający dużych kwalifikacji i bardzo łatwa obsługa plis – to atuty, którymi ten produkt zjednał sobie wielu klientów.

Inną, równie ważną cechą oferowaną przez plisy okienne jest występowanie w wielu kolorach. Mieszkanie ma być miejscem, w którym skutecznie można odpocząć. Urządzając je w całości pod swoje oczekiwania, nie można zapominać o kolorowych dekoracjach okiennych. Rolety plisowane mogą zostać wykonane w takim kolorze, jaki tylko sobie Państwo wymarzą. Co więcej, nie muszą to być idealnie gładkie tkaniny. Producenci oferują niezwykle bogaty katalog tkanin na plisy z wieloma różnymi fakturami i teksturami. Również gramatura materiału, z którego plisy okienne są wykonane, jest ważnym punktem, który należy rozważyć dokonując zakupu. Im wyższa gramatura tkaniny, tym skuteczniej będzie tłumić promienie słoneczne, ograniczając nagrzewanie pomieszczenia i pomagając w zachowaniu ciemności. Plisy tego rodzaju najchętniej stosowane są w sypialniach, a także mieszkaniach na poddaszu, wyposażonych w okna dachowe.

Czy plisy okienne to jedyny dostępny na rynku, nowoczesny sposób dekorowania okien i zapewnienia intymności w mieszkaniu? Zdecydowanie nie, ale najchętniej wybierany. Przemawia za tym zarówno bardzo atrakcyjny wygląd produktu, możliwość wybierania w nieskończonej ilości kolorów i faktur tkanin, a także brak jakichkolwiek trudności, aby wykonać plisy na dowolny rozmiar i kształt, odpowiadający rodzajowi posiadanego okna. Dodając do tego przystępną cenę i szybki montaż, plisy są obecnie niewątpliwym faworytem w kategorii zasłon okiennych.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w

Tagi: