Pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma

Elementy systemu Altherma

Element zewnętrzny

Daikin Altherma
Zestaw Daikin Altherma

Za pomocą elementu zewnętrznego pobierane jest ciepło z otoczenia, następnie to ciepło jest przenoszone za pomocą obiegu chłodniczego do elementu wewnętrznego. W jednostce zewnętrznej znajduje się inverterowa sprężarka Daikin, która dostosowuje swoją moc od aktualnego zapotrzebowania na ciepło obiektu. Dzięki temu, że pompa samodzielnie reguluje moc urządzenia wedle zapotrzebowania zmniejsza się liczba cykli pracy nieurządzenia co wydłuża żywotność urządzenia i zwiększa efektywność pracy pompy ciepła.

Element wewnętrzny

Element wewnętrzny – w nim znajduje się sterownik pompy ciepła oraz wymiennik ciepła pomiędzy obiegiem chłodniczym a wodą, która krąży w systemie centralnego ogrzewania, oraz w wężownicy zasobnika ciepłej wody użytkowej.

Osobny zasobnik ciepłej wody użytkowej – wykonany ze stali nierdzewnej lub stali emaliowanej zawiera grzałkę o mocy 3 kW zawiera moduł przegrzewu zbiornika raz w tygodniu lub częściej, wbudowana funkcja podnosi temperaturę wody do ponad 70°C, aby zapobiec rozwojowi bakterii legionella.

Cennik instalacji pomp ciepła

Model
6
7
8
11
14
16
Moc grzewcza (kW)
5,75
6,64
8,43
11,2
14
16
Czynnik chłodniczy
R410A
Sprężarka
DC inverter Daikin
Przybliżona cena instalacji (tys.)
19
21
22
29
30
31

Przybliżona cena montażu obejmuje dostawę pompy ciepła, podłączenie elementu zewnętrznego z elementem wewnętrznym, pierwsze uruchomienie i 36 miesięczną gwarancję.

Nagrody dla pompy :

ZŁOTY MEDAL

Targi Instalacje 2008 (Międzynarodowe Targi Poznańskie)

ZŁOTY INSTALATOR Kongres INSTALEXPO

Zalety:

  • szybki i czysty montaż
  • modulacja wydajności wedle zapotrzebowania
  • opcja chłodzenia
  • zaawansowany sterownik

Opublikowano

w