Pompy ciepła

Pompy ciepła to niezawodne, ekonomiczne i ekologiczne urządzenia przyszłości, które w 100% zastępują tradycyjne ogrzewanie, jednocześnie pozwalają pompazaoszczędzić nawet do 75% kosztów eksploatacyjnych, jakie ponosimy na konwencjonalne źródła ciepła. Pompę ciepła można zastosować do każdego budynku, niezależnie od gabarytów, wieku obiektu czy też możliwości technicznych (np. wielkości działki).
Urządzenie wymaga mniej miejsca niż tradycyjne piece c.o., nie potrzebuje komina ani miejsca na składowanie opału ani popiołu. Pracuje niezwykle cicho dlatego można instalować je w mieszkaniu np. w kuchni, jest bezobsługowe i bardzo przyjazne dla środowiska!

Dlaczego warto inwestować w gruntowe pompy ciepła?

Technologia pompy ciepła, ceny i nasze doświadczenie gwarantują zwrot inwestycji już nawet po 3 latach. Niskie ceny pompy ciepła i jej bardzo wysoka wydajność oznacza, że każda złotówka wydana na montaż pompy ciepła zwraca się szybciej niż w innych systemach grzewczych

Zalety:
– Wykorzystuje całkowicie za darmo i odnawialne źródła energii
– Nie ma żadnego złego wpływu na środowisko, ponieważ działa dzięki, a nie przeciw naturze
– Redukcja emisji CO2
– Niskie koszty utrzymania
– Może dodać wartość nieruchomości
– Kompatybilny z najbardziej nowoczesnych systemów grzewczych
– Doskonale dla ogrzewania podłogowego
– Możesz zaoszczędzić nawet do 70% rachunku za paliwo
– Łatwy w użyciu
– Wykorzystanie gruntu, wody gruntowej lub wody powierzchniowej jako źródła ciepła.

W czasie lata energia słoneczna jest akumulowana przez powierzchnię ziemi. Wykorzystanie tej energii na cele grzewcze jest przykładem praktycznego rozwiązania kwestii ogrzewania domu usytuowanego na każdej działce.
Największą ilość energii można uzyskać z gruntów o wysokiej zawartości wody. Ciepło odbierane jest z gruntu za pomocą sond z tworzyw sztucznych w układzie pionowym lub poziomym. Układ ten nazywany jest dolnym źródłem ciepła.
Przyjazny dla środowiska, niezamarzający płyn krąży w rurach oddając zgromadzone ciepło do pompy ciepła. W pompie, ciepło jest przekształcane na wyższy poziom temperatury i służy do ogrzewania budynków i podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Odwierty pionowe pod pompy ciepła

W kraju są już firmy profesjonalnie i kompleksowo wykonujące odwierty pionowe. Specjalizują się we wierceniach pionowych kolektorów gruntowych dla systemów na bazie pomp ciepła – tzw. dolnych źródeł ciepła.
Stosują najwyższej jakości sondy firmy ASPOL i MUOVITECH sporządzane fabrycznie indywidualnie na wymiar dla każdego klienta i zakończone głowicą. Stosowane rury przeznaczone są zazwyczaj specjalnie do kolektorów i mają dobrą przenikalność cieplną co gwarantuje że ciepło z gruntu będzie prawidłowo odbierane.
Wszystkie prace wiertnicze przeprowadzane są przez wykwalifikowaną załogę w oparciu o niezbędne projekty i dokumentacje oraz z zachowaniem wszelkich wymogów prawnych.

Wykonanie dokumentacji warto poprzedzić sondowaniem gruntu CPTu.