Pomysł na biznes: otwórz firmę recyklingową

Każdy z nas odgrywa ważną rolę w kwestii zmniejszania ilości odpadów zalegających na wysypiskach.

złomKażdy z nas odgrywa ważną rolę w kwestii zmniejszania ilości odpadów zalegających na wysypiskach. Sortowanie odpadów w celu ich recyklingu lub kompostowania jest skutecznym sposobem zmniejszenia ilości śmieci. Nasze nawyki konsumenckie znacznie się rozwinęły od poprzedniego pokolenia. Intensywnie konsumujemy, gdy nowe produkty są wprowadzane na rynek, a co za tym idzie, produkujemy coraz większą ilość odpadów. Dwie trzecie tych odpadów może być poddane recyklingowi lub kompostowaniu. Odpady trafiające na wysypiska powodują powstawanie odcieków i biogazu, który jest szkodliwy dla wody, którą pijemy i powietrza, którym oddychamy. Biogaz zawiera głównie metan, gaz cieplarniany, który jest o 25% silniejszy niż dwutlenek węgla (CO2).

Dzięki popularyzacji idei segregacji odpadów komunalnych w Polsce, równie popularny stał się pomysł otwarcia firmy recyklingowej. Firmy takie nie tylko w dłuższej perspektywie dają możliwość realnego dochodu, ale na dodatek w pozytywny sposób wpływają na środowisko, pozwalając na ponowne przetworzenie zużytych butelek, puszek czy elementów plastikowych. Jeszcze 10 lat temu segregację śmieci mogliśmy obserwować jedynie u naszych zachodnich sąsiadów – jednak wszystko zmieniło się po roku 2013, kiedy nastąpiła tak zwana ‘rewolucja śmieciowa’. Przedtem co prawda funkcjonowały skupy złomu, makulatury, czy szklanych butelek – ale dziś segregacja odpadów odbywa się na dużo szerszą skalę. Dlatego biznesplan polegający na założeniu własnej firmy recyklingowej jest świetnym pomysłem. Jeżeli nie jest ci straszna papierologia związana z dopełnieniem wszelkich wymogów formalnych, otwierając tego typu firmę możesz spodziewać się realnych dochodów. Według statystyk, przeciętny Polak wytwarza rocznie około 300 kg śmieci – w skali kraju jest to 12 milionów ton! Odzysk jest szacowany na średnio 60% – to świetny grunt dla rozwoju firmy recyklingowej.

Oczywiście zanim poweźmiesz jakiekolwiek kroki, przeprowadź szczegółowe badanie rynku i zorientuj się, czy i jakie firmy recyklingowe już funkcjonują w twojej okolicy. Dowiedz się, w czym specjalizują się te firmy i postaraj się znaleźć niszę, którą nie zajął się do tej pory nikt. Zastanów się również, gdzie potencjalnie mógłbyś składować, utylizować i przetwarzać śmieci – nie każdy grunt dostanie pozwolenie na tego typu działalność.

Na rynku dostępna jest szeroka gama pojazdów, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane do przewozu śmieci – na przykład mały, średni lub duży hakowiec z zabudową na kontenery różnego rozmiaru i kształtu. Poznaj ofertę firmy King ze Słupska na stronie www.i-king.pl lub skontaktuj się z przedstawicielem firmy, aby dowiedzieć się, jaki hakowiec najlepiej odpowiada potrzebom twojej firmy. Urządzenia hakowe firmy King odznaczają się wysoką wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, częściowo ze względu na to, że są projektowane do pracy w często skrajnych warunkach drogowych w Finlandii. Więcej informacji na temat dodatkowego wyposażenia i dostępnych opcji znajdziesz na stronie internetowej www.i-king.pl.


Opublikowano

w