baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Regulatory temperatury pokojowej

Niezależnie od tego, czy przygotowujemy budynek na potrzeby prywatne, czy użytkowe, zapewnienie odpowiedniej temperatury wewnątrz jest jednym z najważniejszych zadań do wykonania. Rzutuje to na warunki mieszkalne lub pracownicze i może zaważyć na ogólnym komforcie eksploatacji. Na szczęście regulatory temperatury to urządzenia, które pozwalają na dostosowanie warunków cieplnych w każdych warunkach.

Zapewnij sobie komfort

regulatorRaczej nie trzeba nikomu tłumaczyć rozczarowania, które towarzyszy ludziom po powrocie do zimnego mieszkania w okresie zimowym. Pewne rozwiązania ciepłownicze, na przykład elektryczne czy gazowe, uzależnione są od obecności człowieka i ręcznego uruchomienia grzania, co w pewnych okolicznościach może być problematyczne. Regulatory temperatury pozwalają na programowanie urządzeń sterowniczych, takich jak piece olejowe, gazowe, czy elektryczne, w taki sposób, aby jak najlepiej zoptymalizować warunki cieplne w danym budynku lub mieszkaniu. Ich zadaniem jest utrzymanie temperatury pokojowej przez cały czas korzystania z danego miejsca.

Największym atutem tych urządzeń jest możliwość ustawienia dokładnych godzin, w których ogrzewanie będzie włączone. Różnorodność planów pozwala ustalić z góry w jakich godzinach, jakiego dnia będzie utrzymana dana temperatura nawet przez cały tydzień. Najczęściej jednak wykorzystywane są do zoptymalizowania temperatury w trybie dzień-noc. Ich sposób działania polega na podłączeniu go do źródła ciepła i kontrolowania temperatury w pomieszczeniu za pomocą czujnika. Jeżeli wykryta temperatura jest niższa zbyt niska lub przewyższa tę zaplanowaną w regulatorze, wtedy wysyła odpowiednie sygnały do jednostki grzewczej i dostosowuje ją do zamierzonych wartości.

Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne, to regulatory temperatury wygląda bardzo nowocześnie i z pewnością są produktem, który wizualnie można dostosować do każdych warunków. Niewielkie pudełka z cyfrowym wyświetlaczem nie dość, że zajmują mało miejsca, to jeszcze gustownie się prezentują. Obsługa tych urządzeń odbywa się w nowszych modelach za pomocą intuicyjnych paneli LCD, a starsze będą miały kilka przycisków, dzięki którym szybko dostosujemy temperaturę do naszych potrzeb.

Regulatory temperatury to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kontrolować nie tylko temperaturę w pomieszczeniach, lecz także koszta ponoszone w okresie ciepłowniczym. Dzięki nim nie będziemy zmuszeni do grzania przez cały czas naszej nieobecności, co znacznie obniży nasze wydatki na ogrzewanie.

Polecamy regulatory temperatury firmy Zamel.


Opublikowano

w

Tagi: