Wykorzystanie natrysku w kabinie sanitarnej

kabinyKabiny sanitarne montowane są przede wszystkim w szkołach i miejscach użyteczności publicznej. Przeważnie kojarzą się z zabudową WC, ale można do nich zaliczyć także inne konstrukcje, takie jak kabiny prysznicowe czy przebieralnie. Do budowy kabin prysznicowych wykorzystuje się m.in. specjalne płyty kompaktowe HPL, stosowane ze względu na ich wodoodporność i trwałość.

Kabiny natryskowe z płyt HPL

Płyty HPL produkowane są z kilku lub kilkunastu warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową. Wszystkie warstwy papieru są ze sobą sprasowane w warunkach wysokiego ciśnienia (7 – 9 MPa) oraz wysokiej temperatury (ok. 150°C). Do warstw papieru zaimpregnowanego żywicą fenolową dodaje się także papier będący dwustronną warstwą dekoracyjną, który jest impregnowany żywicą melaminową. Po obu stronach wykonanej w ten sposób płyty znajduje się jeszcze specjalna warstwa, która ma za zadanie chronić ją przed wilgocią. Dzięki temu, płyty HPL mogą być stosowane w miejscach o wysokiej wilgotności powietrza, jak np. baseny, czy szatnie sportowe.

Płyty HPL mogą być montowane na konstrukcjach z nośnych profili aluminiowych. Zabezpiecza się je poprzez anodowanie. Każdy element systemu kabin natryskowych z płyt HPL może być pomalowany na dowolny kolor z palety RAL. Do malowania profili wykorzystuje się technikę malowania proszkowego.

Zastosowanie systemów natrysków z płyt HPL

Systemy natrysków sanitarnych z płyt HPL znajdują szerokie zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, a w szczególności w szkołach, szpitalach oraz na basenach. Są cenione przede wszystkim za swoją trwałość oraz łatwe utrzymanie ich w czystości. Każda placówka, która zdecyduje się na zastosowanie systemów natrysków wykonanych z płyt HPL, może skorzystać z oferty firmy Sanipol, renomowanego producenta systemów ścian działowych do sanitariatów. To firma z wieloletnim doświadczeniem, której produkty posiadają aprobatę techniczną i atest Państwowego Zakładu Higieny.


Opublikowano

w

Tagi: