5 najmodniejszych lamp tego sezonu

kuchnia

Każdy sezon ma swoje prawa i pomysły na modną aranżację. Warto śledzić je uważnie i wyszukiwać rozwiązania, które sprawdzą się w naszych wnętrzach. Niekiedy wystarczy bowiem jeden element, który zbuduje całą domową przestrzeń.

Świetnym sposobem na stworzenie oryginalnej, funkcjonalnej i pięknej aranżacji, jest zastosowanie odpowiednich lamp.

Mogą przybierać rozmaite kształty, a współczesne trendy stawiają na sporą różnorodność produktów oświetleniowych. Wyróżnia się jednak kilka szczególnie popularnych rozwiązań. Pięć z nich omawiamy poniżej, jako opcje do niemal każdej przestrzeni.

Nowoczesne żyrandole – dekoracja i światło w jednym

Obecny sezon to wielki powrót na salony dużych i dekoracyjnych żyrandoli. Nie mamy jednak na myśli tylko klasycznych rozwiązań z mosiądzu, z olbrzymia ilością kryształków.

Współczesne modele to minimalistyczne, często przestrzenne konstrukcje. Dzięki temu, żyrandol bez trudu dopasowujemy do każdego z obowiązujących styli wnętrzarskich.
Tradycyjnie żyrandole wiesza się w salonie i sypialni. W tym sezonie projektanci stawiają jednak na ekstrawagancję – żyrandol może pojawić się w kuchni, przedpokoju, a nawet łazience. Trzeba tylko pamiętać, żeby zawiesić go na na odpowiedniej wysokości, aby nikt nie uderzał w niego głową.

Drewno w roli głównej

Od kilku miesięcy naturalne materiały, a szczególnie drewno, królują w modnych aranżacjach.

Drewno pojawia się jako materiał wykończeniowy na podłogi oraz boazerie, a także surowiec na meble. W tym sezonie to jednak nie wszystko. Można także wprowadzić do wnętrz niezmiernie modne, drewniane lampy takie, jak Ancona Wood ze sklepu Azzardo.
Są dekoracyjne, proste w utrzymaniu czystości, piękne i naprawdę eko!

Wyplecione z natury – lampy z wikliny i rattanu

Samo drewno to też nie wszystko. Równie ciekawie prezentują się, niesamowicie popularne i doceniane przez miłośników dobrego wzornictwa, lampy z kloszami z plecionek rattanowych lub wiklinowych.

Często przyjmują formę pełnej kuli. Dają przyjemne dla oka światło i stanowią niesamowitą ozdobę aranżacji między innymi w stylu boho lub globalnego nomady, pełnych pamiątek z różnych stron świata oraz komfortowego, ozdobnego wyposażenia.

Tkaniny dla budowania przytulności

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do stylu skandynawskiego, który zadomowił się w naszych domach na dobre. Jednak nawet w ramach tak minimalistycznej i prostej formy zdarzają się zmiany w modzie.

W obecnym sezonie najmodniejsze abażury lampy w stylu skandynawskim, wykonuje się z grubych, fakturalnych tkanin naturalnych takich, jak len lub bawełna. Dodają przestrzeni przytulności oraz ciekawego wyrazu, a przy tym świetnie wpisują się w eko trendy.

Nie tylko małe jest piękne

KentLampa potrafi stać się głównym elementem dekoracyjnym modnej przestrzeni. Aby jak najlepiej sprawdzała się w tym charakterze, powinna być odpowiednio duża. Jeśli zależy Wam zatem na widoczności, trend stawiający na oświetlenie w wersji maxi jest właśnie dla Was.

Duże lampy można wieszać pojedynczo lub tworzyć z nich rozbudowane kompozycje, które nie tylko oświetlają dużą przestrzeń, ale też prezentują się naprawdę okazale.

Lampy dla dekoracji i skutecznego oświetlenia wnętrz

Najmodniejsze produkty oświetleniowe przyjmują różne oblicza. Warto zatem dokładnie się z nimi zapoznać i znaleźć rozwiązanie, które najbardziej przypadnie nam do gustu, wpisując się w charakter wnętrza, rozświetlając je i stając się dla niego naprawdę funkcjonalną dekoracją.


Opublikowano

w