Budownictwo rodzinne

Są różne rodziny i różne potrzeby oraz upodobania. Oczywiście dla ludzi, którzy dopiero co zakładają rodzinę, zazwyczaj wystarczy mieszkanko nawet o jakimś niewielkim metrażu, powiedzmy pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Kiedy natomiast pojawiają się dzieci i to nie jedno, a na przykład dwoje lub troje, a niekiedy i więcej, te pięćdziesięciometrowe mieszkanko z pewnością bardzo szybko przestanie wystarczać i wówczas pojawi się potrzeba zakupu nowego, znacznie większego mieszkania albo nawet domku jednorodzinnego lub też wybudowania własnego domu.
blokGeneralnie jeśli chodzi o małe rodziny, takie trzyosobowe, które obecnie spotyka się jednak najczęściej, to fakt jest taki, że one właśnie wybierają sobie wygodne życie w mieszkaniach w blokach mieszkaniowych, w miastach, gdzie oprócz posiadania rodziny i spełniania się jako mąż, czy żona oraz rodzic, mogą spokojnie rozwijać swoją karierę i tak dalej. Natomiast mówiąc o rodzinach wielodzietnych, czyli takich, gdzie tych dzieci jest przynajmniej trójka, a przecież doskonale wiemy, że taki model rodziny również z powodzeniem funkcjonuje, to dla nich zdecydowanie przeznaczone są domki jednorodzinne, bliźniaki, szeregowce o sporej powierzchni i tym podobne. Jeśli zaś chcielibyśmy mówić o zakupie mieszkania dla takiej wielodzietnej rodziny to sprawa taka zdaje się dosyć nierentowna, gdyż potrzebna jest wówczas ogromna suma pieniędzy, a tą trudno zgromadzić kiedy mamy na utrzymaniu w sumie co najmniej pięcioosobową rodzinę.

nowe mieszkania
Tabela pochodzi z serwisu biznestuba.pl

W każdym domu i mieszkaniu znajdują się różni i podobni ludzie. Przede wszystkim warto podkreślić fakt, że nawet jeśli posiadamy liczną rodzinę to nie zawsze będzie nas stać na zakup większego mieszkania lub wybudowanie własnego domu.
Niekiedy jest tak, że dziedziczymy mieszkanie z pokolenia na pokolenie i mieszkamy w nim, a obecna sytuacja gospodarcza na świecie tym bardziej nie sprzyja wszelkiego rodzaju zmianom w posiadaniu naszych nieruchomości. Prawda jest taka, że kiedy rodzice zarabiają tak zwaną najniższą krajową, a mają na otrzymaniu kilkoro dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym, skupiają się właściwie tylko i wyłącznie na życiu codziennym, kompletnie nie myśląc o jakichkolwiek zmianach i przeprowadzkach, głównie oczywiście ze względów materialnych, bo jednak nie ukrywajmy nieruchomości trzymają swoje ceny i są zwyczajnie bardzo drogie w mniemaniu przeciętnego obywatela.
Na zachodzie jest znacznie łatwiej jeśli chodzi chociażby o rodziny gdyż gwarantowana pomoc państwa umożliwia im zmiany miejsca zamieszkania na większe i lepsze, zwyczajnie państwo dba by wszystkim obywatelom żyło się dobrze. Single mieszkają zazwyczaj w mieszkaniach, no chyba, że na przykład odziedziczyli jakąś piękną nieruchomość poza miastem i decydują się na zamieszkanie w niej, z myślą o przyszłej rodzinie itd. Małżeństwa, które nie chcą lub nie mogą mieć dzieci, ze względu na spore, bo podwójne źródło dochodów mają możliwość zamieszkania w różnych miejscach, w mieszkaniach o większym metrażu, domkach itp.


Opublikowano

w