baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Dom z komponentów — dlaczego to dobre rozwiązanie? 

Domy modułowe to prawdziwy przełom budownictwa. Są to konstrukcje, które powstają z połączenia kilku lub nawet kilkunastu gotowych elementów. Wszystkie one wytwarzane są w sposób fabryczny, natomiast na placu budowy powstaje z nich nowy dom. Budownictwo modułowe przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit popularności w Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rozwiązanie to ma wiele zalet. Jakich? Sprawdźmy to! 

Dom z komponentów — tańsza budowa domu

dom

Jednym z największych plusów domów z komponentów jest to, że ich budowa jest znacznie tańsza, niż w przypadku stawiania domu murowanego. Dzięki temu są dla nich bardzo ciekawą alternatywą, ponieważ na budowę domu w taki sposób niepotrzebny jest tak duży budżet.

Koszty związane z budową domów modułowych zależne są od wielu czynników. Głównym są oczywiście same moduły — ich rodzaj, wielkość, ilość. Kluczowym są również materiały użyte przy budowie oraz wykończenie. Krótko mówiąc, taki dom można wybudować zarówno tanim kosztem, jak i nie oszczędzając.

Warto zwrócić też uwagę na niższy koszt eksploatacji domów modułowych. Co więcej, istnieje możliwość wybudowania domu w technologii energooszczędnej, co pozwoli na dodatkową oszczędność.

Gotowe domy modułowe — szybki czas realizacji

Dom z komponentów to ogromna oszczędność czasu. Realizacja takiego projektu trwa bowiem od kilku do kilkunastu tygodni. Dom może być gotowy nawet w 8 tygodni! Taki czas nie byłby możliwy do osiągnięcia w przypadku tradycyjnego budownictwa. A wszystko to dlatego, że proces budowy jest tu znacznie prostszy. Wystarczy przygotować fundamenty, a reszta, to już jedynie składanie domów z poszczególnych komponentów.

Warto pamiętać też, że krótszy czas budowy to nie tylko szybsza możliwość wprowadzenia się i mniejszy stres, ale i obniżenie kosztów. Znów wracamy więc do pierwszej zalety, jaką jest oszczędność.

Gotowe domy prefabrykowane — duży wybór projektów

Domy z komponentów buduje się na podstawie gotowych lub indywidualnych projektów. Najwięcej korzyści zapewnia jednak pierwsza opcja. Gotowe projekty to przede wszystkim mnóstwo wspaniałych możliwości. Dzięki nim, wybór wymarzonego domu staje się znacznie prostszy. Są to bowiem wizualizacje, które przedstawiają budowle w sposób bardzo realistyczny, co pozwala z łatwością wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać nasz nowy dom. Co najważniejsze, po podjęciu decyzji i wyborze konkretnego projektu, można zmodyfikować go tak, by odpowiadał on indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.


Opublikowano

w