baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Co zawiesić w oknie- zasłony na wymiar czy rolety?

Okna możemy zasłaniać na różne sposoby. Projektanci wnętrz nie raz pokazali, że sposób zasłonięcia oka może być również jego idealną ozdobą. Okna możemy zaaranżować wykorzystując do tego zasłony na wymiar, rolety różnego typu czy ozdobne żaluzje lub tradycyjne firany.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Zasłony na wymiar – czy to wciąż modne i stylowe rozwiązanie
  • Czy zasłanianie okien to konieczność?
  • Jak zasłonić okna w pomieszczeniu urządzonym w skandynawskim stylu?

zasłonyZasłony na wymiar to jeden z najczęściej stosowanych i najpopularniejszych sposobów zasłaniania oraz ozdabiania okien. W ten sposób zasłonimy każdy rozmiar okna w domu i w mieszkaniu. Jednak to na wszystkie możliwości. Co jeszcze możemy zrobić?

Zasłony na wymiar, firany a może odsłonięte okna?

Tak naprawdę wybór pomiędzy tym czy w oknach powiesić firany, zasłony na wymiar, czy zostawić odsłonięte okna, zależy tylko od naszych indywidualnych upodobań. Firany lub zasłony na wymiar to propozycja dla tych osób, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania. Choć i w tym przypadku sposób zawieszenia firanki czy zasłony będzie miał duże znaczenie. Coraz więcej osób decyduje się na ukrycie karnisza za osłoną wykonaną z płyty kartonowo gipsowej. To estetyczne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. W zależności od stylu, w jakim jest urządzone nasze mieszkanie, sposób powieszenia firanek może być do aranżacjo dostosowany.

Styl skandynawski- okna bez zasłony

Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim połączeniem jasnych kolorów i drewna. Dodatków w mieszkaniach czy domach urządzonych po skandynawsku, nie znajdziemy tradycyjnych firanek. Często spotyka się za to odsłonięte okna. Jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego. Mieszkając w bloku lub na dużym osiedlu, większość z nas woli jednak zasłonić się przed światem. Szczególnie wieczorem. Nie bez znaczenia jest także komfort snu. Im ciemniej w sypialni czy w pokoju, gdzie śpimy, tym lepiej. Dlatego bardzo estetycznym a zarazem skutecznym sposobem na osłonięcie okien, jest montaż rolet. Do wyboru mamy rolety zwykłe, które po prostu zmniejszają dostęp światła do mieszkania, rolety dzień noc, które idealnie osłaniają nas przed wścibskimi spojrzeniami, rolety zaciemniające, podobne do tych zakładanych w pokojach hotelowych. Pozwalają na zachowanie ciemności wewnątrz pomieszczenia o każdej porze. Wszystkie te rozwiązania mają plusy i minusy, jednakże każde z nich pozwala na estetyczne zagospodarowanie okna. Wybór zależy tylko do nas.

Materiał zewnętrzny


Opublikowano

w

Tagi: