baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Czy beton towarowy jest najpopularniejszym materiałem budowlanym?

Beton towarowy jest transportowany na budowę w formie mieszanki betonowej przez osobę lub jednostkę, która nie jest wykonawcą. Beton ten jest produkowany przez realizatora poza lub na miejscu budowy, ale nie przez organizatora.

murarzPrzy zamówieniu należy powiedzieć producentowi jaki beton jest potrzebny, m.in. rodzaj, klasę, gęstość, rodzaj kruszywa. Będzie to pomocne w opracowaniu planu harmonogramu. Po zamówieniu, przygotowany beton towarowy przez specjalistów ma najlepsze parametry i cała partia ma jednorodne właściwości, co jest wielkim plusem. Należy pamiętać, że beton towarowy nie jest dostarczony na miejsce jako gotowy produkt, trzeba go później odpowiednio zagęścić. Warto wspomnieć o tym, że istnieje kontrola produkcji na węźle betoniarki, jednak bezpośrednio na budowie powinno się sprawdzić jakość dostarczonego produktu.

Wytwórnie stacjonarne betonu towarowego – jak to powstaje?

Powstaje coraz więcej wytwórni stacjonarnych w miastach, jednak jeśli w jakieś miejscowości nie znajduje się wytwórnia, to dla producentów nie ma problemu, żeby dostarczyć beton towarowy w konkretne miejsce. Węzły betoniarskie wyposażone są w m.in. systemy dozujące, która chronią przed zmianami właściwości fizycznych i chemicznych. Nie ma przeciwwskazań, aby budować zimą i w niskich temperaturach, ponieważ istnieją specjalne instalacje grzewcze, które podgrzewają wodę. Producenci dbają o jakość, dlatego betony są poddawane kontrolom. Wytwórnie posiadają urządzenia do recyklingu, co ułatwia dbanie o środowisko.

Wytwórnie mobilne betonu towarowego

Wytwórnie mobilne są zaawansowane technologicznie, dlatego są elastyczne i można je postawić w każdym miejscu, prze co budowa jest możliwa praktycznie wszędzie. Najważniejszy jest czas, dlatego główną zaletą mobilnych wytwórni betonu towarowego jest krótki okres montażu i demontażu, poprzez zwinny przebieg budowy. Ważne też są niższe koszty transportu. Brak dostępu do wody i energii nie jest problemem dla mobilnych wytwórni, ponieważ węzły dobrze dają sobie radę w trudnym środowisku. Więcej informacji znajdziemy na stronie: http://www.cemex.pl/beton.aspx.


Opublikowano

w

Tagi: