Frezowanie wylewek – po co i jak się je robi

frezowany betonBeton to materiał o dużej trwałości i łatwości obróbki. Do tego cechuje się on wysoką paroprzepuszczalnością i odpornością na działanie pleśni oraz grzybów. Nie dziwi więc fakt, że właśnie z niego najczęściej powstają wylewki będące bazą dla podłóg w naszych domach czy mieszkaniach. Aby jednak warstwy te stanowiły podstawę o odpowiednim wyprofilowaniu, czystości, spójności i przyczepności, zabiegiem koniecznym do przeprowadzenia jest frezowanie wylewek Łódź. Poniżej opisujemy najpopularniejsze rodzaje tego typu prac.

Frezowanie podłogi betonowej – rodzaje

Bez względu na to, czy planujemy frezowanie wylewki pod ogrzewanie podłogowe czy też ostatecznie powstanie podłoga niepodgrzewana, jej bazową, betonową warstwę można opracować na cztery różne sposoby. Wybór konkretnej z nich zależy od tego, jakie są bieżące potrzeby podłoża.

Oczyszczające frezowanie wylewki betonowej to działanie, dzięki któremu tworzymy tak zwany mostek szczepny. Z jego pomocą przygotowujemy główne podłoże pod położenie głównej wylewki. W drugim typie prac potrzebna jest planetarna frezarka do wylewek. Z jej pomocą beton jest ujednolicany, usuwane są wszystkie występujące na nim nierówności. Planetarny rodzaj frezowania jest doskonały do cienkich warstw wylewek i umożliwia zaoszczędzenie nawet do niemal połowy naprawczego materiału.

Jeśli beton wylany wcześniej na posadzkę zaczyna się rozwarstwiać, należy go jak najszybciej naprawić w ten sposób chroniąc przed dalszymi uszkodzeniami. Do tego celu stosuje się głębokie frezowanie posadzki. Praca ta sprawia, że powierzchnia starego betonu zostaje obniżona a nowa posadzka nie ma dużo większej wysokości. Ostatnie frezowanie to natomiast to ujednolicające, dzięki któremu powierzchnia wygląda estetyczniej i ma lepszą przyczepność.

Kiedy zamówić frezowanie wylewek betonowych

Istnieje naprawdę sporo różnych sytuacji, w których frezowanie betonu  okazuje się bardzo przydatną technologią. Pierwszą z nich jest konieczność usunięcia z podłoża takich trudnych zabrudzeń jak te z żywicy, tłuszczu, kleju, szpachli czy farby. Co więcej, wylewki frezowanie umożliwiają szybkie pozbycie się mleczka cementowego oraz wierzchniej zniszczonej warstwy posadzki.

Kolejne cele omawianego działania to chociażby wyrównanie różnic w wysokościach podłóg, podniesienie poziomu szorstkości danej powierzchni oraz przyszykowanie warstwy betonowej do ułożenia na niej izolacji czy kolejnej warstwy betonu. Ale i to nie wszystko. Naprawienie uszkodzeń struktury podłoża, oczyszczenie go, wyrównanie, pozbycie się luźnych, niepotrzebnych elementów czy wykonanie bruzd pod podłogówkę, czy odwodnienia – to również zadania jakie realizuje usługa frezowania wylewek.


Opublikowano

w

Tagi: