Czym dobrze jest przełamać rutynę?

Gdy mowa o aranżacji wnętrz, zrobienie jedynego w swoim rodzaju klimatu w domu nie jest sprawą prostą.

loftCzasami wizje, które siedzą w naszej głowie, po zrealizowaniu już nie prezentują się tak dobrze, jak na papierze. Jakby czegoś im brakowało. Na pewno sporo możemy uzyskać różnego rodzaju dekoracjami.

Dlaczego dobrze jest tak robić?

Różnego rodzaju dodatki we wnętrzach, jak obrazy, ceramika dekoracyjna, ramki ze zdjęciami, lampy dodają przytulnego charakteru i mogą świadczyć o guście właściciela, stylu życia, a często także pasjach. Bez nich wnętrze często pozbawione jest charakteru i wygląda bezosobowo.

Kupując kafelki do mieszkania dobrze jest odejść troszkę od tych popularnych pomysłów. By ożywić w jakiś sposób pomieszczenie dobrze będzie zdecydować się na surowy materiał. Prezentują się one pięknie oraz nietuzinkowo np. na ścianach – wiele przykładów zobaczysz na stronie blog.abrys.net. Można wykonać całą ścianę z takiego materiału, lub też zdecydować się jedynie na wykonanie kilku tak, aby były z wyczuciem wkomponowane w całość kompozycji. Decyzja zależy od nas, jednak takie materiały artystyczne, nawet jeśli wkomponujemy ich tylko kilka, to i tak dadzą wspaniały rezultat. Trzeba dodać, iż często są one wykonywane ręcznie. Dlatego z reguły nie są wszystkie identyczne. To właśnie daje tak wyjątkowy efekt na ścianie i wpływa na wyjątkowy klimat pokoju czy innego miejsca.

decorCiekawym przykładem wyjątkowych dekoracji są dekory ścienne (fotografia obok). O ich wyjątkowości może świadczyć duża różnorodność. Robi się je z bardzo różnych materiałów. Możemy zdecydować się na masywne, ceramiczne dekory ścienne albo interesujące drewniane kompozycje. Nasz dom z pewnością zyska na takich wyjątkowych dekoracjach na ścianach.

Dobrze jest szukać nietuzinkowych sposobów na różne dekoracje. Możemy szukać nie jedynie standardowo w marketach budowlanych. Na naszym rynku jest wciąż więcej małych sklepików z ciekawymi rzeczami do aranżacji wnętrz.

Często są to malutkie, rzemieślnicze produkcje, jakie wnoszą do domu wyjątkowy klimat. To coś zupełnie innego aniżeli rzeczy produkowane na wielką skalę, jakie można oglądać w co drugim domu.


Opublikowano

w

Tagi: