Kraty pomostowe

…i niebanalne sposoby na wykorzystanie ich industrialnej estetyki

Kraty pomostowe i wykonywane z nich stopnie schodowe wykorzystywane były przez lata głównie w obiektach przemysłowych. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Mogą stanowić również elementy dekoracyjne i scenograficzne podczas wydarzeń kulturalnych i plenerowych. Najmniej oczywiste, ale coraz bardziej popularne, jest wykorzystanie krat pomostowych, jako elementów wykończenia wnętrz. Kraty Mostostal, czy kraty Wema od renomowanego, polskiego dostawcy, firmy Tomstal, świetnie wpisują się w nowoczesny,industrialny styl.

Czym charakteryzuje się styl industrialny

Po pierwstomstalze – styl industrialny to duże przestrzenie, z wysoko zawieszonymi sufitami i dużymi oknami.
Mieszkania, czy biura utrzymane w klimacie industrialnym mają przypominać o przemysłowych korzeniach pomieszczeń.

Po drugie – styl przemysłowy to wyeksponowanie tego, co w klasycznych mieszkaniach jest skrzętnie ukrywane.
Mowa o instalacjach elektrycznych, kablach, rurach, ceglanych stropach, surowych ścianach. Wnętrze w klimacie industrialnym stylizowane jest na niewykończone, a szkielet mieszkania stanowi główny element dekoracyjny.

Po trzecie – wykorzystywanie kontrastów, zestawianie ze sobą kolorów i tworzyw, które z pozoru do siebie nie pasują. W pomieszczeniach utrzymanych w klimacie produkcyjnym, obok drewnianych krzeseł postawimy stalowy stół, na betonowej podłodze położymy rustykalny dywan, a ścianę z cegły udekorujemy luksferami.
Projektując i dekorując wnętrze w stylu industrialnym, warto zachować oryginalne elementy wyposażenia i nie zakrywać materiałów budowlanych. Kraty pomostowe Tomstal idealnie wpisują się w klimat takich pomieszczeń, stając się nieszablonowymi elementami architektonicznymi. Można z powodzeniem wykorzystywać je w biurach, kawiarniach, restauracjach, galeriach, a także mieszkaniach.

Jak wykorzystać kraty pomostowe przy aranżacji wnętrz

Estetyka materiałów technicznych, charakterystyczna dla stylu industrialnego, sprawia, że kraty Mostostal, czy kraty Wema znajdują szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Jak je wykorzystać?
Pierwsze na myśl przychodzą stopnie schodowe wykonane z krat pomostowych. Schody nie muszą być w całości wykonane ze stali. Aby przełamać chłód krat, można wykorzystać drewniane ramy i wzmocnienia. Schody mogą być ustawione pod łagodnym kątem lub zbudowane wokół kolumny, czy wspornika.
Stalowe komponenty od firmy Tomstal charakteryzują się lekkością, odpornością na uszkodzenia i dużą wytrzymałością na ciężary. Dzięki temu z powodzeniem można wykorzystywać je na przykład do budowy mebli. Świetnie sprawdzą się w roli regałów, półek ściennych, stolików nocnych, taboretów wykończonych miękkimi obiciami, stołów z drewnianymi blatami, czy nawet ram do łóżek. Mogą stanowić także niebanalny element elewacji, czy podwieszanych sufitów.

Jak widać, zastosowanie krat pomostowych jest szerokie. Ze względu na oryginalny design, łatwość montażu i dużą wytrzymałość, stanowią idealny element budowlany i dekoracyjny w przestrzeniach postindustrialnych.
Firma Tomstal oferuje kraty zarówno o regularnych, jak i niestandardowych wymiarach oraz kształtach, zachowując przy tym konkurencyjne ceny i gwarantując wysoką jakość wykonania.


Opublikowano

w

Tagi: