baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Design salonowy, który wkracza do łazienek

Zwykła łazienka, która zamienia się w pokój kąpielowy. Dziś to możliwe, bo trendy oświetleniowe, które są nam znane z salonów, z powodzeniem można przenieść do łazienek, nawet tych najmniejszych. Modne propozycje na ten rok pozwalają na rezygnację z minimalistycznych i surowych wystrojów, na rzecz łazienek, które czarują stylem glamour.

Kryształowy żyrandol w łazience

Klasyczne lampy wiszące i plafony, to najpopularniejsze rozwiązania oświetleniowe w łazienkach. Sprawdzają się zarówno w tych większych, jak i mniejszych. Wpisują się w kompozycje różnego rodzaju, nie tylko te klasyczne, ale i bardziej wyrafinowane czy też całkowicie nowoczesne. To jednak standardy doskonale nam znane, które chcemy nieco odświeżyć.

Rynek oświetleniowy w tym roku przewidział miejsce nie tyle dla nowych konstrukcji, co bardziej alternatywnego zastosowania dotychczasowych lamp. Wyobraźmy sobie, że zwykłą łazienkę można zamienić w stylowy pokój kąpielowy, fundując tej przestrzeni kryształowy żyrandol, na przykład z oferty sklepu http://Lampy.it.

Tego typu oświetlenie sprawdzi się w wysokich łazienkach. W tych mniejszych i niskich nie trzeba jednak rezygnować z aranżacji w stylu glamour. Wystarczy postawić na dobrze znane plafony, ale nie te klasyczne, geometryczne i o mlecznych kloszach. Do wyboru są bowiem płaskie lampy mieniące się mnóstwem szklanych elementów. Wyglądają bardzo efektownie, a ich montaż w niskim pomieszczeniu nie pozwala stracić tak cennej przestrzeni.

Lampa podłogowa – nie tylko w pokoju dziennym

oświetlona łazienkaLampy podłogowe coraz bardziej trafiają w nasze serca, niczym strzała amora. Są funkcjonalne, ciekawe pod względem estetyki, a różnorodność form, wzorów i detali sprawia, że dopasowujemy je do rozmaitych aranżacji pokojów dziennych. Dziś jednak chcemy przyjrzeć się możliwościom ich ustawiania w łazienkach.

Szukając pomysłu na pokój kąpielowy, który zastąpi wrażenie nijakiej łazienki, pozwólmy sobie na zastosowanie właśnie lampy podłogowej. Jej obszerna podstawa i wysokość sprawiają, że najlepiej będzie się prezentowała w wysokiej łazience. Mimo wszystko ci, którzy nawet skromne i nieatrakcyjne pod względem metrażu łazienki chcą oświetlić w ten sposób, nie muszą rezygnować z tego pomysłu. Wystarczy poszukać mniej przytłaczających modeli, niższych, o skromniejszych kloszach lub abażurach, aby pogodzić dekoracyjność z praktycznością i odpowiednimi rozmiarami.

Co dobrać do łazienek oświetlonych w stylu glamour?

Tak wyraziste i skupiające na sobie uwagę oświetlenie, zastosowane w małych łazienkach i obszernych pokojach kąpielowych, wymaga odpowiedniego tła. Nie można przesadzić z kolejnymi dodatkami, bo przesyt nie jest wskazany.

Oświetlenie tego typu podkreślą ciemniejsze odcienie, które królują w tym sezonie. Można wybrać zielenie lub granaty. Łagodniejsze wydanie zapewniają szarości. Maksimum wyrafinowania zagwarantuje czerń, ale zastosowana tylko na jednej ścianie, aby nie było tu zbyt mroczno.

Na koniec pomyślmy o roślinności. Tak! To właśnie bujnie rosnące kwiaty rozmaitych gatunków, ożywiają i uatrakcyjniają tak urządzane łazienki. W końcu 2020 rok to sezon na design biofilny, chętnie widziany także pośród salonów. Jeśli więc salonowe propozycje przenosimy do nowo stworzonych pokojów kąpielowych, rośliny, a dodatkowo naturalne surowce, są tu bardzo mile widziane.

Łazienka jest dla nas miejscem przeznaczonym do pielęgnacji, ale i relaksu. Uczyńmy ją przyjazną, przytulną, ale i elegancką, by metraż czy nietypowe kształty lub zbyt obszerne powierzchnie, nie przyczyniały się do trwania w mało efektownej aranżacji.

Materiał zewnętrzny


Opublikowano

w