Wykorzystaj‌ ‌dodatkową‌ ‌przestrzeń‌ ‌na‌ ‌poddaszu‌

Po co używać strychu jako magazynu, skoro można go przekształcić w piękny i użyteczny pokój. Pozbądź się bałaganu, a zobaczysz, jak cenny może być Twój strych. Jeśli Twoja rodzina się powiększa i potrzebujesz dodatkowego pokoju do innych celów, rozbudowa lub przebudowa strychu jest tańszą o wiele bardziej niż przeprowadzka do większego domu lub budowa dodatkowego pokoju. Oto kilka sposobów wykorzystania zignorowanego obszaru.

Biblioteka biurowa w cichszym miejscu

20201030122748Jeśli w jakiś sposób dodatkowa sypialnia na poddaszu nie jest tym, czego pragnie Twoja rodzina, a jednocześnie pracujesz w domu, domowe biuro może być dla Ciebie doskonałym pomysłem na przekształcenie poddasza. Aby praca w domu była wygodna i skoncentrowana, biuro domowe potrzebuje dużo naturalnego światła, dlatego należy unikać instalowania rolet zaciemniających i ciężkich materiałów, które mogą blokować światło słoneczne. Możesz wykorzystać pozostałą przestrzeń pod nachylonym dachem, aby stworzyć dopasowaną półkę do układania ulubionych książek.

Na etapie planowanie na pewno zdałeś sobie sprawę, że o wiele łatwiejsza była budowa domu wg. projektu domu z poddaszem. Wtedy planowanie i urządzanie wygląda o wiele prościej.

Jeśli natomiast tego nie zrobiłeś zacznij w tym miejscu, gdzie jesteś, mimo że przemiana strychu może być ciężką pracą, która obejmuje budowę i przeprojektowanie. Może być to zbyt kłopotliwa, gdy robisz to sam. Z tego powodu eksperci zalecają, aby profesjonaliści wykonali pracę za Ciebie. Wykwalifikowany zespół pomoże Ci zmienić przestrzeń na poddaszu w wygodną przestrzeń wg. gotowego projektu. Możesz także przeglądać internet w celu znalezienia odpowiedniego projektu i przedyskutować go z ekspertami.

Fantazyjnie wbudowana przestrzeń do przechowywania rzeczy

Może być trudnym podjęcie decyzji, co zrobić z niewygodną, niską przestrzenią między połacią dachu a podłogą. Niemniej jednak możesz to wykorzystać, aby uczynić z niego atrakcyjną przestrzeń domową. Możesz wykorzystać tę przestrzeń do uporządkowania rzeczy, z których rzadko korzystasz. Na przykład możesz chcieć zainstalować niestandardowe szuflady, aby zachować podstawowe dokumenty papierowe. Zbuduj szafki, w których zmieszczą się niektóre ubrania i akcesoria. Możesz tu wyświetlić swoją kolekcję kubków lub cokolwiek zechcesz. Możesz również umieścić dywan, kanapę i subtelne oświetlenie, aby nadać mu elegancji.
Na tym etapie po prostu upewnij się, że używasz go kreatywnie, aby nie wyglądał jak zaniedbany magazyn. W wypełnieniu planu pomoże CI, jeśli umieścisz oprawy oświetleniowe, niektóre obrazy ścienne i krzesło, na którym będziesz mógł się zrelaksować podczas przymierzania ubrań lub organizowania kolekcji.

Ucieknij do przytulnego salonu

Niech to będzie Twoje miejsce ucieczki. Miejsce, w którym jesteś sam, kiedy chcesz się zrelaksować lub odpocząć od bałaganu i hałasu swoich dzieci oraz innych stresujących rzeczy, które napotykasz. Udekoruj ją swobodnie pastelowym kolorem, który koi oczy. Wrzuć dywanik lub rozkładany fotel, aby zapewnić sobie wygodę podczas drzemki. Możesz zaprojektować go z balkonem, który będzie obserwował Twój ogród lub zieleń na zewnątrz. Świeże powietrze i natura porządkują nasze umysły, więc jest to świetny pomysł na przekształcenie nieużywanej przestrzeni na poddaszu.

Kryty luksusowy ogród

Milenialsi podążają za trendem ogrodnictwa wewnętrznego. W związku z obecną pandemią coraz więcej z nas przebywa w domu i zdobywa nowe hobby. Ogrodnictwo to terapeutyczna i dość tania rozrywka. Na długo przed rozpoczęciem adaptacji poddasza w domu według projektu, musisz zdecydować o wystroju wnętrza. Zaplanuj, gdzie jest odpowiednia przestrzeń do postawienia stojaków na rośliny i stołów. Weź pod uwagę wysokość sufitu. Minimalna wysokość konwersji strychu wynosi 2,2 metra. Oprócz tego musisz wziąć pod uwagę szerokość przestrzeni. Niepowtarzalny kształt poddasza sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać bardziej niż egzotycznie. Zawieś paprocie na suficie, umieść lawendę w oknach i małe rośliny na środkowym stole, aby wyglądał bardziej kusząco. Co więcej, możesz położyć woreczki z fasolą i dywan, aby było przytulniej.

Podsumowując, zawsze mamy w domu tę wolną przestrzeń, której nie używamy tak bardzo. Zamiast wrzucać w to niepotrzebne rzeczy, zamień je w przydatne, ale dekoracyjne miejsce na pobyt. Wykorzystaj gotowe projekty domu z poddaszem, aby się zainspirować. Miej wyobraźnię i zawsze myśl nieszablonowo. Transformowane poddasza są najczęściej wykorzystywane jako sypialnie zapasowe, ale nie muszą być takie jak zawsze. Miejsca na poddaszu można przekształcić w piękne biura, jadalnie, kwatery rodzinne lub cokolwiek, co przyjdzie Ci do głowy


Opublikowano

w

Tagi: