Efektywne i przyjazne pracownikom ogrzewanie za pomocą podczerwieni

Wciąż rośnie zainteresowanie firm ogrzewaniem za pomocą promieniowania podczerwonego.

piecykSystemy takie można stosować również w obiektach użytkowych. Takie rozwiązanie daje dużo możliwości poprawy komfortu pracy oraz lepszego rozkładu temperatur w pomieszczeniach.

Zalety, jakie ma instalacja z promiennikami

Ceny zakupu promienników podczerwieni spadają z powodu obniżki kosztów produkcji. Co za tym idzie, szybciej można uzyskać zwrot z tak wykonanej inwestycji w instalacje grzewczej. Nie ma w tym wypadku konieczności montowania instalacji rozprowadzającej czynnik grzewczy oraz układu zabezpieczeń chroniących przed wzrostem ciśnienia. Wystarczy podłączyć tylko promienniki podczerwieni do gniazdka elektrycznego. Energia przetwarzana jest na promieniowanie z minimalnymi stratami, co również jest zaletą takich instalacji. Co ważne pobór energii następuje tylko w momencie, kiedy promiennik działa.

Zalety ogrzewania promiennikami

Zmiana zasady wytwarzania ciepła powoduje, e nie występuje zjawisko cyrkulacji. Prowadzi to do bardzo pożądanego w miejscach pracy zjawiska wyrównania temperatury na każdej wysokości. Pracownicy odczuwają wyższy komfort termiczny, a co za tym idzie, można to osiągnąć za pomocą niższej temperatury. Promienniki elektryczne emitują falę promieniowania, która ogrzewa materiały napotkane na swojej drodze. Przedmioty takie następnie oddają zgromadzoną energię cieplną, działają jak grzejnik. To właśnie takie czynniki decydują o równomiernym rozkładzie ciepła. Promienniki można montować w dowolny sposób. Mogą być montowane w ściany lub inne powierzchnie znajdujące się w budynku.

Łatwy sposób modernizacji i zmian w systemie grzewczym

Brak instalacji dodatkowych sprawia, że można szybko zmienić układ promienników i miejsce ich działania. Może to również chodzić o zmiany w układzie stanowisk pacy i potrzebie ogrzania określonej powierzchni. To pozwala wprowadzać promienniki i wykonywać skutecznie ogrzewanie hal. Obiekty takie mogą mieć różne wymagania w pomieszczeniach przeznaczonych do innych zadań. Mobilne promienniki podczerwieni pozwolą na łatwą aranżację powierzchni bez konieczności wykonywania kosztownych prac instalacyjnych.

Promienniki elektryczne są wygodną formą ogrzewania zakładów pracy. Proste i efektywne wykorzystują blisko 100% dostarczonej do nich energii elektrycznej. Zmniejsza to koszty ogrzewania, ponieważ są one używane tylko wtedy kiedy jest to potrzebne.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w