Ekologiczne ogrzewanie

Kolektory słoneczne

eko ogrzewanieJeżeli jesteśmy szczęśliwą pobudowaną właśnie rodziną, to niestety nasz nowy domek jednorodzinny będziemy musieli jakoś ogrzać. Jeżeli przebiega, koło naszego domu węzeł cieplny to możemy sobie założyć centralne ogrzewanie. Oczywiście w innych przypadkach, i instalując inne urządzenia, będziemy mogli dogrzać nasz dom. Jednak koszty materiałów cieplnych, takie jak węgiel, olej opałowy, czy drewno, oraz gaz czy prąd, mogą niestety być wysokie, zwłaszcza podczas ostrych zim. Dlatego kolektory słoneczne ogrzewanie za ich pomocą, a raczej wspomaganie takich instalacji grzewczych, może znacznie obniżyć koszty ogrzewania samego pomieszczenia. Kolektory słoneczne ogrzewanie za ich pomocą, polega, na pobieraniu energii cieplnej słońca, i przekazywaniu jej do wnętrza domu.

W ten sposób, możemy obniżyć rachunki, za ogrzewanie, nawet o trzydzieści procent. Cała ta sytuacja, sprawi, że nasze niskie rachunki, zwrócą nam pieniądze, za wysoki koszt kolektorów słonecznych. Oczywiście instalacja kolektorów słonecznych, jest inwestycją na przyszłość. A mianowicie, zawsze, co roku, będziemy oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu, i kiedy nam się zwróci cała suma za instalacje, to nadal będziemy wiele zyskiwać ogrzewając dom za pomocą kolektorów słonecznych. Takie źródła energii odnawialnej instalowane właśnie w naszym gospodarstwie domowym, sprawiają, że nie dosyć, że ekonomicznie podchodzimy, do eksploatacji swojego domu, to jeszcze oszczędzamy środowisko naturalne. Dzięki temu zapewniamy naszym dzieciom, zdrową i czystą planetę.

Pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie służące do zamiany zimna na ciepło. Polega to na tym ze wewnątrz okładu krąży gaz w formie cieczy. Krąży on w od skraplacza do parownika. Polega to na tym ze ciepło lub zimno przenoszone jest z jednego elementu do drugiego. Wymianę ciepła uzyskuje się poprzez sprężanie i rozprężanie gazu w układzie zamkniętym. Najprostszym przykładem zastosowania pompy ciepła jest lodówka, która zamienia ciepło na niższą temperaturę. W ogrzewaniu stosuje się metodę odwrotna, czyli, gdy na dworze jest zimno niższa temperatura zostaje zamieniona na wyższą w domu. Daje nam to spore możliwości wykorzystania w ocieplaniu domów. Przykładem zastosowania pompy ciepła Kraków i okolice jest to ze zimy nie są w tym rejonie tak srogie, lecz bardziej śnieżne, co daje nam akumulacje zimna, która przez pompę ciepła i układ rozprężania przenosi ciepło do zabudowań.

Coraz częściej stosujemy metody alternatywnego wykorzystania energii, które znanymi nam metodami pozwalają nam na rozwijanie nowych ciekawych i coraz bardziej ekonomicznych metod ogrzewania zabudowań. Podsumowując pompy ciepła to bardzo dobre źródło energii odnawialnej. Rejon Krakowa i okolic ma również ta dodatkowa cechę ze w rejonie Krakowa jest dużo firm zajmujących się ta tematyka, czyli pompami i wszelkimi innymi źródłami energii odnawialnej. Również internet pozwala nam na wyszukiwanie wielu ciekawych informacji na ten temat oraz innych zagadnień tego tematu, czyli źródeł energii odnawialnej a zwłaszcza pomp ciepła.

 

 


Opublikowano

w