Fabryka Wavin – bez tajemnic!

wavinNiecodziennie pracownicy firm z branży instalacyjnej i infrastrukturalnej mają okazję zobaczyć jak powstają materiały wykorzystywane na co dzień w ich pracy. Dzięki gościnności firmy Wavin i inicjatywie sieci PUM, wyróżnieni klienci wszystkich oddziałów sieci PUM mieli możliwość poznać od podszewki produkty firmy Wavin. W dniach 31.05-1.06, 2-3.06, 7-8.06 oraz 15-16.06 fabryka Wavin w Buku pod Poznaniem stawała otworem przed zaproszonymi gośćmi uchylając rąbka tajemnicy o technikach produkcji systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych.

Już na dzień dobry w podziw wprawiła nas wielkość terenu należącego do Wavinu, z którego dużą część stanowiły oczywiście place i budynki produkcyjne. W halach produkcyjnych stały maszyny tak ogromne, że aby wprowadzić niektóre z nich do budynku, trzeba było rozebrać część hali. Wokół maszyn i na nieopodal znajdującym się placu stał las silosów z gotowym do wykorzystania granulatem z tworzywa i stosy półproduktów i odpadów produkcyjnych, a hałas pracujących urządzeń i co chwila przejeżdżające wózki widłowe z towarem zapakowanym na kilka metrów, przyprawiały nas o zawrót głowy. Na niewyobrażalnie wielkim placu z ułożonymi, gotowymi do wywiezienia na budowę produktami, można by się zgubić – tylko przeszkoleni pracownicy mieli więc tam prawo wstępu. Wiadomo – względy bezpieczeństwa.

W 2017 roku doszło do połączenia Wavin Polska S.A.oraz Arot Polska sp. z o.o. Spółka Arot do tej pory oferowała najwyższej jakości, kompletne rozwiązania w zakresie systemów karbowanych, gładkościennych  i dzielonych rur osłonowych do kabli elektroenergetycznych i teletechnicznych układanych pod ziemią oraz na przestrzeni otwartej.

Zwiedzanie fabryki Wavin w Buku było preludium dla późniejszych punktów wieczoru – po atrakcjach przeznaczonych dla umysłu przyszedł czas na atrakcje dla ciała, czyli smakowitą kolację w luksusowej HOT_elarni oraz atrakcje dla duszy, czyli wieczorną integrację z odrobiną karcianych emocji. A rano, na rozbudzenie zmysłów, wszyscy zaproszeni klienci i pracownicy PUM wraz z gośćmi z Wavinu mieli przyjemność zrelaksować się w zaciszu puszczykowskiego SPA.


Opublikowano

w

Tagi: