Gdzie wywieźć nietypowe śmieci?

Właśnie skończyłeś robić remont domu lub porządki w piwnicy i na strychu. Stwierdzasz, że uzbierało się niemało odpadów. Co jednak z nimi zrobić?

wywoz gruzuCo gorsza, większość z nich to tzw. śmieci nietypowe. Oznacza to, że nie możesz wrzuć je do tradycyjnego kontenera. Uporządkowałeś mieszkanie czy dom, jednak to ułatwiło sprawy. Nazbierało się sporo niepotrzebnych rzeczy, które wciąż zalegają, ponieważ nie wiesz, co masz z nimi zrobić.

Pobierają opłaty

Musisz wiedzieć, że za wywiezienie takich rzeczy i tak będziesz musiał uiścić opłatę. Czasami niektóre z nich przyjmuje przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej, ale często również i tam trzeba za to zapłacić. W przypadku domów wielorodzinnych najczęściej wywożeniem odpadów zajmuje się administrator budynku. Wówczas można zgłosić mu taką chęć pozbycia się niechcianych śmieci. W większości przypadków musisz radzić sobie z tym sam. Najprostszym sposobem będzie wówczas wynajęcie odpowiedniej firmy, która zajmie się wywożeniem odpadów. Avio–Star oferuje wywóz śmieci, szkła, tworzyw sztucznych, wykładzin, szmat, gruzu, odpadów pobudowlanych, papy, drzewa, gałęzi, liści, trawy, karp ziemi czy też nieczystości stałych: http://avio-star.pl/wywoz_smieci_gruzu.html. Firma oferuje również załadunek zarówno ręczny, jak i mechaniczny. Zatem masz problem z głowy. Avio–Star zajmie się oczyszczeniem i utylizacją śmieci. Usługi świadczone są zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Firma dysponuje samochodami ciężarowymi przystosowanymi do przewozu kontenerów na śmieci i gruz o różnych pojemnościach.

Musisz wiedzieć, co i jak

Jeśli jednak decydujesz się na samodzielna wywózkę śmieci, musisz po pierwsze: zorganizować transport, a po drugie: wiedzieć, które z odpadów gdzie wywieść. Tak, więc dachówki, cegły, terakotę, gres, ceramikę łazienkową możesz powierzyć przedsiębiorstwu gospodarki komunalnej. Przyjmą je odpłatnie i przetransportują do zakładu utylizacyjnego. Różnego typu folie oddaj do recyklingu tak jak tworzywa sztuczne lub na wysypisko. Zasada ta dotyczy również elementów plastikowych, które nie posiadają znaku ponownego przetworzenia. Podobnie ma się sprawa z tapetami czy płytami gipsowymi. W przypadku wełny mineralnej, smoły, papy, farb, lakierów pozostaje jedynie zakład utylizacyjny. Nie można oddawać takich rzeczy na wysypisko. Natomiast, gdy masz styropian, istnieje szansa, że przyjmą go niektóre firmy, które zajmują się selektywną zbiórka odpadów. Masz cement, gips, wapno? Najlepiej przeszukaj Internet i wystaw ogłoszenie. Z pewnością znajdzie się chętny, który odbierze je za darmo lub nawet za niewielka opłatą.


Opublikowano

w

Tagi: