baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Czy warto zbudować dom z prefabrykatów?

Obecnie żyjemy w tak szybkim tempie, że nie mamy czasu nawet na budowanie domu. Proces taki trwa nawet kilka lat. Dzięki nowoczesnym technologiom można skrócić go nawet do kilku miesięcy!

Przeraża Cię myśl o rozpoczęciu budowy, która będzie trwała latami? Na szczęście możesz ten czas znacznie skrócić wykorzystując nowocześniejsze sposoby budowy. Mowa tutaj o postawieniu domu prefabrykowanego.

Co to takiego?

dom budowa

Dom prefabrykowany powstaje z elementów. Większość z nich powstała w zakładzie przetwórczym. Na rynku istnieje wiele firm, które pod konkretny projekt domu przygotowują poszczególne, gotowe elementy. Np. MdBudinvest doradza w zakresie budownictwa prefabrykowanego i według określonego projektu przygotuje elementy, które zostaną przewiezione na plac budowy i tam złożone w jednolitą całość. W tego typu firmach produkuje się ściany, duże fragmenty stropów, a nawet przestrzenne moduły stanowiące całość.

Zalety domów prefabrykowanych

Jeśli nie masz czasu na budowanie domu latami, to jest to zdecydowanie rozwiązanie dla Ciebie. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo domu albo tego, że elementy, z którego się składa nie spełniają norm czy wymogów. Poszczególne elementy, które są produkowane i przywożone na plac budowy wcześniej poddawane są surowej kontroli technicznej. Jeśli nie są zgodne z projektem czy nie spełniają którejś z norm, nie mogą zostać wykorzystane do budowy. Firmy, które produkują elementy prefabrykowane, np. MD Budinvest dają nawet 50 lat gwarancji na swoje produkty. W przypadku jakiejkolwiek usterki, zostaną one naprawione na koszt firmy. Zlecając produkcję elementów firmie, która się na tym zna, masz pewność, że Twój dom zostanie zbudowany fachowo. Robotnicy są wyspecjalizowani w danej kategorii, mają niemałe doświadczenie. W przypadku takiego rodzaju budownictwa nawet pogoda ma mniejszy wpływ na przebieg budowy. Na jej terenie „składa się” dom z gotowych już elementów. Nie musisz również zatrudniać inspektora nadzoru. Poza tym prace są czyste, nie ma odpadów, więc teren nie wymaga gruntownego sprzątania. Co za tym idzie nie musisz martwić się ryzykiem kradzieży materiałów czy narzędzi, które nierzadko nie należą do najtańszych. Montaż poszczególnych elementów domu odbywa się, bowiem bez nadmiernego nakładu narzędzi, a wszelkie potrzebne materiały nie zalegają na budowie. I najważniejsza kwestia: możesz zamówić dom całkowicie wykończony i gotowy do zamieszkania. W krótkim czasie otrzymujesz budynek, do którego niemal natychmiast możesz się wprowadzić.


Opublikowano

w