Ile czasu trwa budowa i montaż konstrukcji stalowej?

Stal jest jednym z najbardziej trwałych i elastycznych materiałów, dlatego wykorzystuje się ją przy budowie nowoczesnych obiektów. Jej funkcjonalność ceniona była także przez architektów XX wieku, zwłaszcza twórców industrializmu. Obiekty stalowe są niezwykle trwałe i ekonomiczne w codziennej eksploatacji. Warto zatem wiedzieć, ile czasu potrzeba, by zbudować tego typu konstrukcje.

Hala stalowa

Budowa obiektów stalowych zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Wszystko zależy od tego, jak szybo uda nam się załatwić niezbędne formalności. Nie bez znaczenie jest również samo miejsce przeznaczone na budowę obiektu. Najważniejsza kwestia to jednak znalezienie profesjonalnej firmy, która przygotuje odpowiednio wytrzymałe i elastyczne konstrukcje stalowe. Warto skorzystać z usług wytwórni, która zajmuje się produkcją i montażem tego typu elementów, np. Metaltech. Wykonawcy przyjmują, że budowa hali o powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych trwa zazwyczaj sześć miesięcy.

Formalności

Biurokratyczne sprawy to elementarny aspekt, oddziałujący na czas realizacji zamówienia. Trzeba bowiem uzyskać zgodę środowiskową oraz pozwolenie od właściwego organu. Może się również zdarzyć, że urzędnicy będą przedłużać wydanie decyzji, jeśli złożone dokumenty nie będą zawierały wszystkich, wskazanych w rozporządzeniach załączników. Uzyskanie decyzji środowiskowej trwa zazwyczaj sześć miesięcy a pozwolenia na budowę 65 dni.

Budowa i montaż

Wykonanie bazowych elementów hali trwa zazwyczaj cztery tygodnie, przy założeniu, że ich powierzchnia nie będzie przekraczała dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Montaż konstrukcji stalowych zajmuje zazwyczaj osiem tygodni. Warto wspomnieć, iż metalowe elementy powinny być prefabrykowane.

Budowa konstrukcji stalowych to złożony proces, który zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Warto pamiętać, że tego typu obiekty są niezwykle funkcjonalne i z łatwością można je modyfikować. Skompletowanie potrzebnych dokumentów nierzadko jest żmudnym zajęciem. Wykonawcy często pomagają jednak przy załatwianiu niezbędnych formalności.


Opublikowano

w