baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Jak wybrać dobry biokominek do swojego domu?

Szukasz alternatywnego źródła ciepła? Zastanawiasz się, jak dogrzać dom? Polecamy sprawdzić biokominki! Jak wybrać dobry biokominek do swojego domu? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

  1. Czym są biokominki?
  2. Jak wybrać odpowiedni biokominek do swojego domu?

Chcesz mieć w domu swój kominek? A może potrzebujesz dodatkowego źródła ciepła, które będziesz mógł wykorzystać w trakcie możliwych przerw w dostawie prądu, przy braku węgla lub ze względu na coraz droższy gaz? Najlepszym rozwiązaniem w każdej tego rodzaju sytuacji będzie biokominek! Czym są biokominki i jak wybrać ten odpowiedni? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Czym są biokominki?

biokominek

Czym są biokominki i jakie rodzaje można znaleźć aktualnie na rynku? Otóż biokominki uważa się za świetną alternatywę dla standardowego kominka. Różnią się głównie tym, że biokominek – w przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania – może zostać zamontowany w każdym domu lub nawet w mieszkaniu. Dlaczego? Głównie dlatego, że biokominki nie wymagają odprowadzana na zewnątrz dymu, a to z kolei sprawia, że nie potrzebujesz pozwolenia, aby zainstalować taki kominek u siebie.

Aby rozpalić ogień w biokominku, należy użyć odpowiedniego biopaliwa w żelu lub płynie. Preparaty tego rodzaju spalają się do pary wodnej. Takie rozwiązanie jest bardzo ekologiczne i jednocześnie nawilża powietrze, wpływając tym samym pozytywnie na zdrowie każdego domownika. Biokominki ani nie wytwarzają popiołu, ani nie wydzielają dymu. To kolejna ich zaleta, którą doceniają szczególnie te osoby, którym zależy na wysokiej czystości w domu.

Aktualnie na rynku można znaleźć biokominki przeznaczone do zabudowy, w tym także specjalne biokominki narożne, rozwiązania wiszące oraz wolnostojące. Te pierwsze są najpopularniejsze, gdyż świetnie wpasowują się w każdą wnękę. Jeśli chcesz mieć swój własny kominek i stworzyć niepowtarzalny, przytulny klimat w swoim salonie, już teraz wybierz odpowiedni biokominek dla siebie! Rozwiązanie to idealnie zastąpi tradycyjny kominek.

Jak wybrać odpowiedni biokominek do swojego domu?

Jak wybrać odpowiedni biokominek do swojego domu? Na początku należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Warto decydować się na te biokominki, które wyposażono w opcję automatycznego wyłączenia. Funkcja ta powinna uruchamiać się wtedy, gdy dojdzie do jakichkolwiek problemów wiążących się z użytkowaniem biokominka.

Kolejny aspekt to wielkość pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na tym, aby biokominek ogrzewał dany pokój, dobierz wielkość wkładki do jego rozmiaru. Najprostszy biokominek z manualnym paleniskiem generuje 3kW, podczas gdy pokojowy grzejnik ogrzewania centralnego około 2kW. A zatem taki najprostszy biokominek może ogrzać pokój, którego powierzchnia wynosi 30 metrów kwadratowych. Oczywiście należy pamiętać, że biokominki traktuje się jako dodatkowe źródło ogrzewania. Jest to spowodowane jego niską zdolnością akumulacji ciepła oraz brakiem płaszcza wodnego. Na szczęście na rynku można znaleźć bardziej rozbudowane rozwiązania, oferujące większą grzewczą moc. Niektóre z nich mogą generować jej około 22kW.

Kupując biokominek, zwróć uwagę oczywiście na jego design. Pod względem estetycznym dobierz takie rozwiązanie, aby pasowało do całej aranżacji pomieszczenia, w którym planujesz zamontować wybrany biokominek. Jeżeli chodzi o to, czy lepszym wyborem będą biokominki wiszące, czy biokominki wolnostojące przypominające tradycyjne kominki, wszystko zależy od indywiudalnych preferencji. Warto jednak pomyśleć o tym, aby ta świetna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych znalazła się w domu, bo jest to praktyczna ozdoba. Eko kominek dostępny jest również jako biokominek portalowy.


Opublikowano

w

Tagi: