Jaką wybrać kostkę płukaną?

Wybór porządnej kostki płukanej wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

plukanaNa naszym rynku jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości produkty w bardzo przystępnej cenie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaką wybrać kostkę płukaną i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Czym charakteryzuje się kostka płukana?

Kostka brukowa to materiał bardzo uniwersalny – umożliwia aranżację ogrodowych alejek, chodników, patii i placyków przed domem oraz miejsc narażonych na duże obciążenia – jak podjazdy. Kostki o powierzchni płukanej cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia czym one tak naprawdę są. W przypadku kostki płukanej cała wierzchnia warstwa betonu jest dokładnie wypłukana, a na samej powierzchni kostki pozostaje jedynie kruszywo, które może być dodatkowo zabarwione. Kostka płukana jak łatwo zauważyć jest chropowata, dzięki czemu posiada doskonałe właściwości antypoślizgowe.

Jaką wybrać kostkę płukaną?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się kostki płukane, które w swoim składzie mają drobinki grypsu. Materiał ten doskonale imituje naturalny kamień, dzięki czemu kostka płukana prezentuje się bardzo okazale w każdych warunkach. Pamiętać należy również i o tym, aby rozglądać się za kostkami o chropowatej strukturze wyłącznie w tonacji ciemnej lub szarawej. Niestety kostka płukana jest bardzo podatna na zabrudzenia, które pozostają pomiędzy drobniutkim kruszywem.

Wybierając kostkę brukową płukaną, należy pod uwagę zwrócić uwagę na jej grubość, gdyż wpływa ona później na wytrzymałość obciążeniową podjazdu do garażu.

Kostka szlachetna K-23 płukana

Godna uwagi jest na przykład kostka szlachetna K-23 płukana, która dostępna jest w szarym, żółtym, czarnym, brązowym i białym odcieniu. Dużą zaletą kostki K-23 jest to, że posiada ona boki o różnej szerokości, dzięki czemu można wykorzystać jej potencjał na wiele sposobów. Na szczególną uwagę zasługuje także wyrazista struktura warstwy licowej, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kostka płukana może odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych posesji, dlatego też warto bliżej jej się przyjrzeć.


Opublikowano

w