Kabiny sanitarne polecane dla szkół i przedszkoli

Kabiny sanitarne wybierane do szkół i przedszkoli różnią się od tych przeznaczonych dla osób dorosłych. Dzieci mają inne potrzeby, w związku z tym powinny mieć w swoim otoczeniu produkty jak najbardziej dostosowane do siebie. Przy wyborze odpowiednich kabin sanitarnych, należy uwzględnić przede wszystkim umiejętności, wzrost oraz wiek maluchów. W poniższym artykule podpowiadamy, czym powinny się charakteryzować toalety w szkołach i przedszkolach.

kabiny

Przygotowując przestrzeń, w której czas będą spędzały dzieci, trzeba się kierować przede wszystkim ich bezpieczeństwem. Co do urządzania łazienek w szkołach i przedszkolach istnieją pewne odgórnie narzucone zasady, których należy przestrzegać. Zostały one opisane w odpowiednich rozporządzeniach. Kabiny toaletowe przeznaczone dla dzieci powinny składać się z elementów, które minimalizują ryzyko wypadków i innych niebezpieczeństw. W przedszkolach drzwi nie mogą być wyposażone w zamki wewnętrzne, co ułatwia kontrolę maluchów przez opiekunów.

Warto zwrócić uwagę również na rodzaj uchwytów, które mogą zastąpić klamki lub gałki. Takie elementy wybierane do szkół czy przedszkoli nie powinny być wykonane z metalu. Pracownik firmy Sanipol mówi: Dobrym pomysłem jest odpowiednie zabezpieczenie krawędzi drzwi oraz framug stosowanych w kabinach sanitarnych przeznaczonych do szkół i przedszkoli. Można je okleić uszczelkami wykonanymi z bezpiecznych materiałów.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając kabiny sanitarne dla dzieci?

Kabiny sanitarne polecane dla szkół i przedszkoli są nie tylko bezpieczne, ale również wygodne w używaniu. Jest to bardzo ważne dla maluchów, zwłaszcza dla tych, które dopiero uczą się korzystać z toalety. Duże znaczenie ma materiał, z jakiego zostały wykonane kabiny. Muszą być one przygotowane tak, aby w żaden sposób nie stanowiły zagrożenia dla dzieci, głównie tych najmłodszych. Warto wybrać podłogę z materiałów antypoślizgowych. Kabiny sanitarne umieszczane w przedszkolach powinny mieć 80 cm szerokości oraz 120 cm głębokości. Są to wymiary odpowiednie dla dzieci. Natomiast do szkół warto wybrać delikatnie większe kabiny, oczywiście w zależności od wieku uczniów, ponieważ w niektórych placówkach najlepiej sprawdzą się tradycyjne kabiny sanitarne.

Podczas wyboru kabin do łazienki w szkołach i przedszkolach trzeba zdecydować także o typie zabudowy. Zazwyczaj wybierana jest jedna z trzech:

  • dzielona przestrzeń bez zamknięcia,
  • niska zabudowa zwarta z drzwiami,
  • wysoka zabudowa z niskimi drzwiami.

Wybór konkretnej zabudowy w kabinie sanitarnej zależy głównie od wieku oraz wzrostu dzieci, które będą z niej korzystały. Do przedszkoli najczęściej są wybierane takie same kabiny, natomiast do szkół mogą się one różnić, w zależności od potrzeb uczniów.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w