Kiedy zdecydować się na zakup aluminiowej stolarki okiennej?

Aluminiowe okna umożliwiają zastosowanie dużych przeszkleń, które stały się tak modne w ostatnich latach. Co więcej, mają świetne właściwości dotyczące trwałości i izolacyjności. Kiedy warto kupić aluminiową stolarkę okienną?

Kiedy zdecydować się na zakup aluminiowej stolarki okiennej?

Aluminium w odniesieniu do okien kiedyś było wykorzystywane wyłącznie w miejscach użyteczności publicznej. Obecnie jednak w związku z popularyzacją trendów nowoczesnego budownictwa, coraz chętniej wybierane jest także do domów i mieszkań prywatnych. Wynika to z jego ponadprzeciętnych właściwości, a także niebanalnego, eleganckiego wyglądu. Kiedy warto zdecydować się na wybór aluminiowej stolarki okiennej?

Jakie funkcje mogą pełnić okna aluminiowe?

W przypadku okien z aluminium można zdecydować się na ukryte zawiasy, szyby o podwyższonych właściwościach akustycznych czy antywłamaniowych. Problemów nie stanowi także wybór modeli, które zapewnią jeszcze lepsze parametry termiczne w mieszkaniu. W zależności od wybranego produktu liczyć można na funkcję oddymiania, odporność na ogień czy dymoszczelność. Do tego wszystkiego łatwo przy tym zastosować także ciekawe rozwiązania estetyczne, jak np. ukryty profil. Wszystkie wymienione powyżej rodzaje stolarki okiennej i drzwiowej oferuje przykładowo producent stolarki aluminiowej Arex. Wybierając okna aluminiowe, stawiamy na najwyższą jakość!

Zalety i wady aluminiowej stolarki okiennej

Aluminium jest wyjątkowo lekkie i trwałe, dlatego z jego pomocą z powodzeniem można wykonać zarówno delikatne, wręcz biżuteryjne okna, jak i masywne, ciężkie przeszklenia. Dzięki temu, że materiał jest anodowany lub odpowiednio malowany jest w pełni odporny na korozję oraz inne uszkodzenia. Ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i dźwiękoszczelne, a także jest trwały i nie ulega szybkiemu zużyciu.

Właśnie dlatego, że nie ma tendencji do odkształcania się nawet pod wpływem bardzo intensywnego użytkowania oraz zmiennych temperatur, był tak chętnie wykorzystywany w intensywnie eksploatowanych miejscach. Jedyną wadą takich okien jest właściwie ich odrobinę wyższa cena od niektórych alternatyw. Jest to jednak inwestycja, która bardzo szybko się zwraca w związku z oszczędnościami przykładowo na ogrzewaniu.

Materiał zewnętrzny


Opublikowano

w

Tagi: