Kolektory płaskie wiSOLAR

Kolektory płaskie są najchętniej kupowanymi produktami na rynku światowym. Charakteryzują się niską ceną i zadowalającymi efektami.kolektor płaski

Oferowane przez wiSOLAR kolektory płaskie zawierają wysokoselektywne absorbery : Sunselect na miedzi lub Allanod na aluminium, dzięki którym uzyskują największą efektywność w porównaniu z innymi absorberami, np. czarnym chromem.

Dla absorbera Sunselect, którym pokryta jest blacha miedziana, uzyskujemy maksymalną absorpcję i minimalną emisję promieniowania. Wydajność oferowanych przez wiSOLAR kolektorów płaskich przekracza 525kWh/m2 rocznie, co odpowiada wymaganiom norm europejskich.

plaski2Zapraszamy na stronę producenta absorbera Sunselect, zaopatrującego największe firmy europejskie.

Prekursorem w zastosowaniu absorbera Tinox, poprzednika Sunselect była firma Paradigma, dzisiaj oferująca jedynie kolektory próżniowe.

ZASTOSOWANIE

Doskonale nadają się do ogrzewania otwartych basenów kąpielowych szczególnie w okresie letnim. Są urządzeniami służącymi do ogrzewania wody użytkowej przez większą część roku. W Polskich warunkach klimatycznych dają możliwość ogrzewania do 65%-70% wody użytkowej w szczególności od wiosny do jesieni. Ze względu na cenę są najchętniej kupowanymi produktami.

zdjęcie Sonnenkraft

INSTALACJE

Przedstawiamy schemat instalacji w domku do ogrzewania wody użytkowej.plaski4

WNIOSKI

Kolektory płaskie charakteryzują się długą żywotnością, estetyką przypominają okna dachowe, jak również posiadają dużą wytrzymałość na zniszczenia. Niektóre z produktów wiSOLAR posiadają możliwość zabudowania w dachu, co poprawia wygląd i ogranicza zaleganie śniegu.


Opublikowano

w