Kontenery biurowe — mobilne biuro

9Biura stworzone w kontenerach często kojarzą się z tymi spotykanymi na budowie. Z reguły wyposażone są w biurka i niewielkie miejsce socjalne. Jednak nie koniecznie musi tak być. Obecnie kontenery biurowe zyskują bardzo dużą popularność. Ma na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim to, że ceny ich zakupu czy wynajmu są duże niższe niż standardowego biura. Ponadto daje bardzo wiele możliwości zarówno lokalizacyjnych, jak i wystroju.

 

Lokalizacja

Mobilne biuro nie jest tak całkowicie mobilne. Nie oznacza to, że możemy go w dowolnym momencie przenieść w inne miejsce. Żeby odpowiednio działało i funkcjonowało takie biuro, musi być podłączone do systemów elektrycznych, czy wodnych. Oczywiście mogą to być systemy przynależne do tego biura, jednakże mimo wszystko, przenoszenie takiego kontenera z miejsca w miejsce jest bardzo problematyczne. Mobilność owego biura polega na tym, że uzyskując pozwolenie, możemy kontener ustawić w dowolnym miejscu. Dzięki temu zamiast w centrum zanieczyszczonego miasta możecie pracować w otoczeniu bardziej przyjaznym, poza ruchliwymi ulicami. Ma to ogromny wpływ na efektywność pracy.

Tutaj znajdziesz kontenery biurowe.

Oszczędności

Biura mobilne mogą być także same dla siebie dużą oszczędnością. Nowoczesne, tworzone z kontenerów biura są także bardzo często ekologiczne. Oznacza to, że nie są podłączane do miejskich źródeł zasilania i są same dla siebie samowystarczalne. Woda wykorzystywana do mycia naczyń może być np. oczyszczana i wykorzystywana do np. spłukiwania wody w toalecie. Ponadto posiadając takie biuro, wygenerować można szereg mniejszych oszczędności. Nie wynajmując biura w centrum miasta, oszczędzacie wiele, właśnie nie płacąc za ten wynajem. Dodatkowo nie musicie płacić za parking, czy miejskie miejsca parkingowe. Szukając miejsca pod biuro, z reguły poszukuje się takiego miejsca, które będzie odpowiadało na wszystkie nasze potrzeby, czyli np. będzie posiadało parking.

Nieograniczone możliwości aranżacji

Kontenery biurowe dają nieograniczone możliwości pod względem aranżacji. Ogranicza was jedynie własna wyobraźnia i możliwości finansowe. Nie musicie zwracać uwagi na jakiekolwiek obostrzenia związane z przyjętym stylem budynku, czy zwracać uwagi na inne biura wokół. Wnętrze natomiast posiadać może to, co niezbędne i nic poza tym – biurka, przestrzeń do pracy, miejsce konferencyjne, niewielką kuchnie. Warto pomyśleć o kontenerach biurowych zanim postanowicie kupić biuro w centrum miasta. Wymaga ono większych nakładów pracy ale przynosi także masę korzyści.


Opublikowano

w